Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek 600 Acc efekty
efekty co to jest
Skutki ACETYLCYSTEINUM tabletki musujące. Efekty uboczne ACC 600 definicja. Jak działa Lek należy.

Jak działa ACC 600 lek

Jak działa ACC 600: Lek należy do grupy tzw. leków mukolitycznych, tj. upłynniających wydzielinę w drogach oddechowych. Zmniejsza lepkość śluzu, co ułatwia usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych. Ułatwia również czynność nabłonka odpowiedzialnego za usuwanie nadmiaru wydzieliny w drogach oddechowych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa ACC 600: ACETYLCYSTEINUM

ACC 600 jest w formie: tabletki musujące

Działanie ACC 600 zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu ostrych i przewlekłych zapaleń oskrzeli, dychawicy oskrzelowej i mukowiscydozy.

Jak podawać ACC 600: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.U dzieci lek stosujemy od 2 roku życia. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Tabletkę musującą należy rozpuścić w 1/2 lub całej szklance przegotowanej, letniej wody.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne ACC 600: Rzadko może dojść do skurczu oskrzeli (szczególnie u chorych na dychawicę oskrzelową).Nudności, wymioty.Gorączka, dreszcze, wodnisty wyciek z nosa.Powyższe działania niepożądane nie pojawiają się w przypadku stosowania prawidłowych dawek. Gdyby działania te wystąpiły i ulegały nasileniu, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem!

Efekty ACC 600 zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeżeli w trakcie stosowania leku pojawią się napady duszności na skutek skurczu dróg oddechowych, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki ACC 600: ACC 600 (Hexal AG) tabletki musujące 600mg, 20 tabl.

Nie używaj ACC 600 gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne ACC 600 w słowniku Efekty uboczne A .