amitriptylinum efekty co to jest
Skutki AMITRIPTYLINUM roztwór do wstrzykiwań. Efekty uboczne Amitriptylinum 2,5 definicja. Jak.

Jak działa Amitriptylinum 2,5% lek

Jak działa Amitriptylinum 2,5%: Jest to lek psychotropowy, stosowany w leczeniu niektórych chorób psychicznych. U pacjentów z depresją wywołuje poprawę i podwyższenie nastroju oraz łagodzi lub znosi objawy depresji.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Amitriptylinum 2,5%: AMITRIPTYLINUM

Amitriptylinum 2,5% jest w formie: roztwór do wstrzykiwań

Działanie Amitriptylinum 2,5% zastosowanie: Lek stosowany jest w stanach depresyjnych różnego pochodzenia.

Jak podawać Amitriptylinum 2,5%: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.

Skutki uboczne Amitriptylinum 2,5%: Uczucie suchości w jamie ustnej.Zaparcia.Zatrzymanie moczu.Bóle głowy.Zaburzenia snu.Wymioty.Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Amitriptylinum 2,5% zastosowania: Napady drgawek w razie odstawienia leku (szczególnie nagłego).Zwiększony apetyt na słodycze.Biegunkę.Nadmierną potliwość.Zmęczenie i osłabienie.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na astmę.O tym, że chorujesz na jaskrę.O tym, że chorujesz na nadciśnienie tętnicze krwi.O tym, że chorujesz na choroby serca i układu krążenia.O tym, że masz kłopoty z oddawaniem moczu.O tym, że masz powiększoną prostatę (gruczoł krokowy).Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz

Zapytaj lekarza: Cymetydynę (Altramet, Histodil, Tagamet).

Pamiętaj o: Podczas zażywania leku nie prowadź pojazdów samochodowych oraz nie obsługuj urządzeń mechanicznych w ruchu.Nie przerywaj nagle zażywania leku bez konsultacji z lekarzem.W czasie stosowania leku unikaj przebywania na słońcu.Nie wolno spożywać napojów alkoholowych!

Składniki Amitriptylinum 2,5%: Amitriptylinum 2,5% (Pliva Kraków Zakłady Farmaceutyczne S.A.) roztwór do wstrzykiwań 25mg/ml, 5 amp. 2 ml

Nie używaj Amitriptylinum 2,5% gdy: Leków należących do grupy inhibitorów MAO (Deprenyl, Jumex, Nardil, Parnate, Segan, Selerin, Selenor).

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Amitriptylinum 2,5% w słowniku Efekty uboczne A .