Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Prolongatum Chinidinum efekty
prolongatum chinidinum efekty co to jest
Skutki CHINIDINI SULFAS tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Efekty uboczne Chinidinum definicja.

Jak działa Chinidinum prolongatum lek

Jak działa Chinidinum prolongatum: Chinidyna jest wyciągiem z kory drzewa chinowego, rosnącego w Ameryce Południowej. Drzewo to służy również do produkcji chininy -- leku przeciw malarii.Sama Chinidyna zmniejsza szybkość kurczenia się mięśnia sercowego (umiarawiając ją), nadając pracy serca regularny, miarowy rytm.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Chinidinum prolongatum: CHINIDINI SULFAS

Chinidinum prolongatum jest w formie: tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Działanie Chinidinum prolongatum zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu arytmii (nieregularne bicie serca) różnego pochodzenia.

Jak podawać Chinidinum prolongatum: Preparat stosowany jest ściśle według zaleceń lekarza, zwykle, doustnie 2 tabletki co 12 godzin.Ściśle przestrzegaj godzin przyjęcia leku i dawki. Nie rozkruszaj ani nie żuj tabletek. Należy je połknąć w całości.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Chinidinum prolongatum: Wysypka skórna.Dreszcze.Zawroty głowy.Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (wymioty, biegunka).Zaburzenia widzenia.Szum w uszach.Gdyby powyższe dolegliwości niepożądane utrzymywały się długo i nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Chinidinum prolongatum zastosowania: Spadek ciśnienia.Omdlenia.Utratę apetytu.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na astmę lub inne choroby płuc.O tym, że chorujesz na chorobę mięśni, zwaną Miastenia gravis (nużliwość mięśni).O alergii na Chinidynę lub Chininę (lek używany w leczeniu malarii oraz do produkcji napojów chłodzących, np. Toniku).O tym, że chorujesz na chorobę tarczycy, nerek lub wątroby.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Chinidyna może działać szkodliwie na płód.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie, zwłaszcza gdy już przyjmujesz: preparaty naparstnicy, leki nasercowe, Neostygminę, Fenobarbital, Fenytoinę, Procainamid, Propranolol, Rezerpinę.

Zapytaj lekarza: Glikozydy naparstnicy (Digoksynę i inne).Fenytoinę, leki należące do grupy barbituranów.Leki moczopędne.Cymetydynę (Altramet, Histodil, Tagamet).

Pamiętaj o: Przestrzegaj zaleceń lekarza odnośnie diety, stosowania używek i przyjmowania leku.Okresowo badaj morfologię krwi i EKG.Pamiętaj o zapasie leku w czasie wakacji, urlopu, wyjazdów.

Składniki Chinidinum prolongatum: Chinidinum prolongatum (Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA) tabletki o przedłużonym uwalnianiu 200mg, 60 tabl. w słoiku

Nie używaj Chinidinum prolongatum gdy: Kofeiny.Palenia papierosów.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Chinidinum prolongatum w słowniku Efekty uboczne C .