citrolyt efekty co to jest
Skutki ACIDUM CITRICUM + KALI CITRAS + NATRII CITRAS granulat do przygotowania roztworu. Efekty.

Jak działa Citrolyt lek

Jak działa Citrolyt: Lek działa poprzez zmianę odczynu moczu na mniej kwaśny, co hamuje tworzenie się kamieni oraz powoduje rozpuszczenie istniejących kamieni moczanowych. Dotyczy to pacjentów, u których nie ma konieczności szybkiego, operacyjnego usunięcia kamieni z dróg moczowych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Citrolyt: ACIDUM CITRICUM + KALI CITRAS + NATRII CITRAS

Citrolyt jest w formie: granulat do przygotowania roztworu

Działanie Citrolyt zastosowanie: Lek stosowany jest do rozpuszczania kamieni moczanowych w drogach moczowych, nerkach oraz w leczeniu kwasicy kanalikowej w nerkach.

Jak podawać Citrolyt: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Dawki ustalane są indywidualnie w zależności od odczynu moczu (pH), który kontroluje się dołączonym do leku papierkiem wskaźnikowym, określającym pH. W czasie leczenia należy przyjmować duże ilości płynów, co najmniej 2 litry dziennie, oraz ograniczać pokarmy mięsne i spożywać pokarmy ubogie w białko.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Citrolyt: Mogą pojawić się: uczucie kołatania serca, zawroty głowy z utratą równowagi, wzmożone pocenie się, obrzęki kończyn.Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Citrolyt zastosowania: Objawy nadkwaśności żołądka. W przypadku pojawienia się tego objawu można przyjmować lek w czasie posiłku lub z mlekiem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy lub cierpisz na nadkwaśny nieżyt żołądka.O tym, że chorujesz na nadciśnienie tętnicze.O tym, że stwierdzono u Ciebie kamienie wapniowe, amonowo-magnezowe lub o mieszanym składzie.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Leki zawierające jony żelaza.

Pamiętaj o: W czasie przyjmowania leku należy wykonywać badania moczu, zasadowy odczyn moczu może być objawem przedawkowania i stanowić sygnał do zaprzestania kuracji.Sygnałem do zaprzestania przyjmowania leku jest również pojawienie się objawów kolki nerkowej.Nie należy stosować leku u dzieci do 12 roku życia.

Składniki Citrolyt: Citrolyt (Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy "Filofarm" , Bydgoszcz) granulat do przygotowania roztworu -, 1 op. 220 g

Nie używaj Citrolyt gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Citrolyt w słowniku Efekty uboczne C .