colestid efekty co to jest
Skutki COLESTIPOLI HYDROCHLORIDUM tabletki, granulat do przygotowania zawiesiny. Efekty uboczne.

Jak działa Colestid lek

Jak działa Colestid: Lek powoduje zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi dzięki temu, że wiąże się z kwasami żółciowymi w świetle jelita.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Colestid: COLESTIPOLI HYDROCHLORIDUM

Colestid jest w formie: tabletki, granulat do przygotowania zawiesiny

Działanie Colestid zastosowanie: Ma zastosowanie jako lek wspomagający dietę u chorych ze zwiększonym poziomem cholesterolu we krwi.

Jak podawać Colestid: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Granulat należy zmieszać z płynem, najlepiej z sokiem pomarańczowym, pomidorowym, z wodą, mlekiem lub napojami niegazowanymi. Zawartość torebki należy dodać do 100 lub więcej ml płynu. Lek można też przyjmować z zupami, kaszami mlecznymi, przecierami owocowymi lub z jogurtem. Inne leki należy zażywać na godzinę przed lub cztery godziny po przyjęciu tego leku.

Skutki uboczne Colestid: Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (zaparcia).Gdyby pojawiły się takie objawy, jak: silne zaparcie, silne wymioty, trudności w oddychaniu, wysypka skórna, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Colestid zastosowania: Rzadko -- dyskomfort w jamie brzusznej, nudności, biegunkę.Bardzo rzadko -- wrzód trawienny, zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Poinformuj lekarza gdy: O zauważonych objawach ubocznych w czasie przyjmowania leku.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Leki nasercowe, np. Lanatosid C, Digoxin, Bemecor.Antybiotyki z grupy Tetracyklin.Penicylinę.Propranolol, Hydrochlorothiazid.

Pamiętaj o: Leku nie należy przyjmować w postaci suchej.Przestrzegaj diety zaleconej przez lekarza.Wykonuj kontrolne badania laboratoryjne w terminach wyznaczonych przez lekarza.

Składniki Colestid: Colestid (Pharmacia & Upjohn Ltd.) tabletki 1g, 120 tabl.

Nie używaj Colestid gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Colestid w słowniku Efekty uboczne C .