Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Colistin efekty
coltin efekty co to jest
Skutki COLISTIMETHATUM NATRICUM liofilizat do sporządzania roztworu do iniekcji. Efekty uboczne.

Jak działa Colistin lek

Jak działa Colistin: Jest to antybiotyk z grupy Polimyksyn. Działa poprzez niszczenie bakterii.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Colistin: COLISTIMETHATUM NATRICUM

Colistin jest w formie: liofilizat do sporządzania roztworu do iniekcji

Działanie Colistin zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu biegunek zakaźnych, zakażeń przewodu pokarmowego oraz w zakażeniach zatok przynosowych, a także przy zakażeniach opłucnej i otrzewnej, oraz przy zakażeniach ran i owrzodzeń podudzi.

Jak podawać Colistin: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zwykle lek stosuje się co 8 godzin.Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.

Skutki uboczne Colistin: Zawroty głowy.Może działać uszkadzająco na nerki i na słuch (przy stosowaniu leku w formie zastrzyków lub w postaci kroplówek).Przy stosowaniu doustnym objawy te są zwykle łagodne i przemijające. Jeżeli nie przemijają, a wręcz nasilają się, zgłoś to lekarzowi.

Efekty Colistin zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że byłeś lub jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Polimyksyn.O tym, że chorujesz na nerki.O tym, że chorujesz na chorobę Miasthenia gravis (nużliwość mięśni).Powiadom lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, oraz gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o:

Składniki Colistin: Colistin (Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.) liofilizat do sporządzania roztworu do iniekcji 500000j.m., 20 fiol.

Nie używaj Colistin gdy: Antybiotyków z grupy Aminoglikozydów (np. Gentamycyny, Amikin, Streptomycyny i in.) oraz antybiotyków z grupy Cefalosporyn.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Colistin w słowniku Efekty uboczne C .