docor efekty co to jest
Skutki DISOPYRAMIDUM kapsułki. Efekty uboczne Disocor definicja. Jak działa Lek działa na.

Jak działa Disocor lek

Jak działa Disocor: Lek działa na mięśniówkę serca oraz nerwy sercowe. Rozluźnia serce pozwalając mu bić normalnym rytmem. Poprawia to wydajność serca w tłoczeniu krwi na obwód.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Disocor: DISOPYRAMIDUM

Disocor jest w formie: kapsułki

Działanie Disocor zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu arytmii (nieregularnego bicia serca).

Jak podawać Disocor: Lek przyjmowany jest doustnie, zwykle co 6 godzin, a tabletki o przedłużonym działaniu - co 12 godzin. Niesłychanie ważną rzeczą jest ścisłe przestrzeganie rozkładu przyjmowania leku - nawet jeśli miałbyś się obudzić w nocy, żeby wziąć tabletkę.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej.

Skutki uboczne Disocor: Suchość w ustach (ustępuje po pewnym czasie).Zaburzenia widzenia (zatarty obraz).Zaparcia.Duszność.Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nie ustępowały lub nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Disocor zastosowania: Zaburzenia w oddawaniu moczu.Przybór wagi.Obrzęk stóp i podudzi.Bóle i zawroty głowy.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na chorobę zwaną Miastenia gravis (nużliwość mięśni).O tym, że chorujesz na serce, nerki, wątrobę.O tym, że chorujesz na chorobę gruczołu krokowego.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie, a zwłaszcza gdy przyjmujesz Fenobarbital, Fenytoinę, Verapamil, Warfarynę.

Zapytaj lekarza: Werapamil (Isoptin, Lekoptin, Staveran).Amiodaron (Cordarone, Opacorden).

Pamiętaj o: Przestrzegaj zaleceń lekarza odnośnie diety oraz palenia papierosów.Dotrzymuj terminów okresowych wizyt u lekarza, a zwłaszcza zleconych przez niego badań (np. EKG).Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie leczenia.Zawsze przechowuj lek w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu; chroń go przed wilgocią.Sprawdź ilość leku przed okresem urlopowym lub wakacjami.

Składniki Disocor: Disocor (Polpharma S.A. Starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne) kapsułki 100mg, 60 kaps.

Nie używaj Disocor gdy: Alkoholu w jakiejkolwiek postaci.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Disocor w słowniku Efekty uboczne D .