Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Disocor efekty
docor efekty co to jest
Skutki DISOPYRAMIDUM kapsułki. Efekty uboczne Disocor definicja. Jak działa Lek działa na.

Jak działa Disocor lek

Jak działa Disocor: Lek działa na mięśniówkę serca oraz nerwy sercowe. Rozluźnia serce pozwalając mu bić normalnym rytmem. Poprawia to wydajność serca w tłoczeniu krwi na obwód.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Disocor: DISOPYRAMIDUM

Disocor jest w formie: kapsułki

Działanie Disocor zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu arytmii (nieregularnego bicia serca).

Jak podawać Disocor: Lek przyjmowany jest doustnie, zwykle co 6 godzin, a tabletki o przedłużonym działaniu - co 12 godzin. Niesłychanie ważną rzeczą jest ścisłe przestrzeganie rozkładu przyjmowania leku - nawet jeśli miałbyś się obudzić w nocy, żeby wziąć tabletkę.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej.

Skutki uboczne Disocor: Suchość w ustach (ustępuje po pewnym czasie).Zaburzenia widzenia (zatarty obraz).Zaparcia.Duszność.Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nie ustępowały lub nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Disocor zastosowania: Zaburzenia w oddawaniu moczu.Przybór wagi.Obrzęk stóp i podudzi.Bóle i zawroty głowy.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na chorobę zwaną Miastenia gravis (nużliwość mięśni).O tym, że chorujesz na serce, nerki, wątrobę.O tym, że chorujesz na chorobę gruczołu krokowego.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie, a zwłaszcza gdy przyjmujesz Fenobarbital, Fenytoinę, Verapamil, Warfarynę.

Zapytaj lekarza: Werapamil (Isoptin, Lekoptin, Staveran).Amiodaron (Cordarone, Opacorden).

Pamiętaj o: Przestrzegaj zaleceń lekarza odnośnie diety oraz palenia papierosów.Dotrzymuj terminów okresowych wizyt u lekarza, a zwłaszcza zleconych przez niego badań (np. EKG).Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie leczenia.Zawsze przechowuj lek w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu; chroń go przed wilgocią.Sprawdź ilość leku przed okresem urlopowym lub wakacjami.

Składniki Disocor: Disocor (Polpharma S.A. Starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne) kapsułki 100mg, 60 kaps.

Nie używaj Disocor gdy: Alkoholu w jakiejkolwiek postaci.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Disocor w słowniku Efekty uboczne D .