fluarix efekty co to jest
Skutki INFLUENZA, PURIFIED ANTIGEN zawiesina do wstrzykiwań. Efekty uboczne Fluarix definicja. Jak.

Jak działa Fluarix lek

Jak działa Fluarix: Preparat jest szczepionką przeciwko grypie, zawierającą oczyszczone podjednostki szczepów wirusów grypy rekomendowanych na dany sezon przez Światową Organizację Zdrowia i Komisję Wspólnoty Europejskiej.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Fluarix: INFLUENZA, PURIFIED ANTIGEN

Fluarix jest w formie: zawiesina do wstrzykiwań

Działanie Fluarix zastosowanie: Stosuje się ją w celu zapobiegania infekcjom wirusem grypy u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia.Ponadto szczepionka zalecana jest u osób szczególnie narażonych na infekcje, jak osoby starsze (powyżej 60 roku życia) oraz cierpiące na następujące schorzenia:Choroby układu krążenia, Choroby metaboliczne (cukrzyca),Mukowiscydoza, Przewlekłe choroby układu oddechowego,Przewlekła niewydolność nerek,Wrodzony lub nabyty niedobór odporności.Ponadto szczepienie jest zalecane osobom o zwiększonym ryzyku zakażenia ze względu na wykonywany zawód, np. personelowi medycznemu. Preparat należy podawać przed rozpoczęciem sezonu epidemicznego, który w naszym kraju przypada na przełom jesienno-zimowy oraz zimowo-wiosenny.

Jak podawać Fluarix: Skonsultuj się z lekarzem przed zamierzonym szczepieniem.Szczepionkę powinien podawać wykwalifikowany personel medyczny.Zwykle podaje się:Dorosłym i dzieciom powyżej 6 lat - 1 dawkę (0,5 ml)Dzieciom od 7 miesiąca do 3 roku życia - 2 dawki po 0,25ml w odstępie 4-6 tygodni.Dzieciom w wieku od 4 do 6 lat - 1- 2 dawki po 0,5 ml w odstępie 4 do 6 tygodni.Jeśli dzieci były szczepione uprzednio, wystarczy jedna dawka szczepionki (odpowiednio 0,25 lub 0,5 ml). Preparat podawany jest domięśniwo lub podskórnie w ramię.Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepienie należy odłożyć u osób z chorobami przebiegającymi z wysoką gorączką.

Skutki uboczne Fluarix: Odczyny w miejscu podania: zaczerwienienie, ból, wysięk, obrzęk, stwardnienie.Gorączka, złe samopoczucie, dreszcze, zmęczenie, ból głowy, pocenie.Objawy te z reguły ustępują samoistnie w okresie dwóch dni od szczepienia.

Efekty Fluarix zastosowania: Bardzo rzadko mogą wystąpić drgawki, nerwobóle, przejściowa małopłytkowość.Odczyny alergiczne przechodzące we wstrząs występują bardzo rzadko.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na białko jaja kurzego. O tym, że jesteś w ciąży.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeśli niepożądane objawy utrzymują się dłużej niż kilka dni, zgłoś to lekarzowi.

Składniki Fluarix: Fluarix (SmithKline Beecham Pharma GmbH) zawiesina do wstrzykiwań -, 10 s-amp. 0,5 ml

Nie używaj Fluarix gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Fluarix w słowniku Efekty uboczne F .