Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Fluarix efekty
fluarix efekty co to jest
Skutki INFLUENZA, PURIFIED ANTIGEN zawiesina do wstrzykiwań. Efekty uboczne Fluarix definicja. Jak.

Jak działa Fluarix lek

Jak działa Fluarix: Preparat jest szczepionką przeciwko grypie, zawierającą oczyszczone podjednostki szczepów wirusów grypy rekomendowanych na dany sezon przez Światową Organizację Zdrowia i Komisję Wspólnoty Europejskiej.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Fluarix: INFLUENZA, PURIFIED ANTIGEN

Fluarix jest w formie: zawiesina do wstrzykiwań

Działanie Fluarix zastosowanie: Stosuje się ją w celu zapobiegania infekcjom wirusem grypy u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia.Ponadto szczepionka zalecana jest u osób szczególnie narażonych na infekcje, jak osoby starsze (powyżej 60 roku życia) oraz cierpiące na następujące schorzenia:Choroby układu krążenia, Choroby metaboliczne (cukrzyca),Mukowiscydoza, Przewlekłe choroby układu oddechowego,Przewlekła niewydolność nerek,Wrodzony lub nabyty niedobór odporności.Ponadto szczepienie jest zalecane osobom o zwiększonym ryzyku zakażenia ze względu na wykonywany zawód, np. personelowi medycznemu. Preparat należy podawać przed rozpoczęciem sezonu epidemicznego, który w naszym kraju przypada na przełom jesienno-zimowy oraz zimowo-wiosenny.

Jak podawać Fluarix: Skonsultuj się z lekarzem przed zamierzonym szczepieniem.Szczepionkę powinien podawać wykwalifikowany personel medyczny.Zwykle podaje się:Dorosłym i dzieciom powyżej 6 lat - 1 dawkę (0,5 ml)Dzieciom od 7 miesiąca do 3 roku życia - 2 dawki po 0,25ml w odstępie 4-6 tygodni.Dzieciom w wieku od 4 do 6 lat - 1- 2 dawki po 0,5 ml w odstępie 4 do 6 tygodni.Jeśli dzieci były szczepione uprzednio, wystarczy jedna dawka szczepionki (odpowiednio 0,25 lub 0,5 ml). Preparat podawany jest domięśniwo lub podskórnie w ramię.Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepienie należy odłożyć u osób z chorobami przebiegającymi z wysoką gorączką.

Skutki uboczne Fluarix: Odczyny w miejscu podania: zaczerwienienie, ból, wysięk, obrzęk, stwardnienie.Gorączka, złe samopoczucie, dreszcze, zmęczenie, ból głowy, pocenie.Objawy te z reguły ustępują samoistnie w okresie dwóch dni od szczepienia.

Efekty Fluarix zastosowania: Bardzo rzadko mogą wystąpić drgawki, nerwobóle, przejściowa małopłytkowość.Odczyny alergiczne przechodzące we wstrząs występują bardzo rzadko.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na białko jaja kurzego. O tym, że jesteś w ciąży.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeśli niepożądane objawy utrzymują się dłużej niż kilka dni, zgłoś to lekarzowi.

Składniki Fluarix: Fluarix (SmithKline Beecham Pharma GmbH) zawiesina do wstrzykiwań -, 10 s-amp. 0,5 ml

Nie używaj Fluarix gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Fluarix w słowniku Efekty uboczne F .