flutamid efekty co to jest
Skutki FLUTAMIDUM tabletki. Efekty uboczne Flutamid definicja. Jak działa Lek działa poprzez.

Jak działa Flutamid lek

Jak działa Flutamid: Lek działa poprzez hamowanie wzrostu i podziału komórek rakowych w gruczole krokowym.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Flutamid: FLUTAMIDUM

Flutamid jest w formie: tabletki

Działanie Flutamid zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu raka gruczołu krokowego u pacjentów, u których nie można było usunąć gruczołu krokowego operacyjnie.W leczeniu patologicznego owłosienia u kobiet (hirsutyzm).

Jak podawać Flutamid: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Zwykle lek stosuje się doustnie, przyjmując dawkę co 8 godzin, przez przynajmniej 6 tygodni.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Flutamid: Przerost gruczołów piersiowych, ból brodawek sutkowych lub wydzielanie mleka przez brodawki sutkowe (zwykle przy długotrwałym stosowaniu).Nudności, wymioty, biegunka. Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Flutamid zastosowania: Uczucie zmęczenia, zawroty i bóle głowy, bezsenność (bardzo rzadko).Swędzenie skóry i zmiany na skórze o charakterze rumienia.Podskórne wylewy krwi.Obrzęki.UWAGA! U kobiet w trakcie kuracji należy stosować skuteczną antykoncepcję!

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że stwierdzono u Ciebie nadwrażliwość na lek.O tym, że przyjmujesz leki przeciwkrzepliwe.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o:

Składniki Flutamid: Flutamid (Anpharm S.A. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne) tabletki 250mg, 100 tabl.

Nie używaj Flutamid gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Flutamid w słowniku Efekty uboczne F .