Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek 250 Fromilid efekty
fromilid efekty co to jest
Skutki CLARITHROMYCINUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Fromilid 250 definicja. Jak działa Jest.

Jak działa Fromilid 250 lek

Jak działa Fromilid 250: Jest to antybiotyk należący do grupy Makrolidów, o działaniu przeciwbakteryjnym (innym w porównaniu z erytromycyną) na wiele różnych szczepów bakterii.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Fromilid 250: CLARITHROMYCINUM

Fromilid 250 jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Fromilid 250 zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych, takich jak: zapalenie gardła, migdałków, zapalenie zatok, zakażenia dolnych dróg oddechowych (zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc) oraz w leczeniu zakażeń skóry.

Jak podawać Fromilid 250: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej przyjmuje się go co 12 godzin (rano i wieczorem). Dawka u dzieci uzależniona jest od wagi dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.NIE NALEŻY STOSOWAĆ PONIŻEJ 7 MIESIĄCA ŻYCIA.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Fromilid 250: Mogą pojawić się łagodne biegunki, wymioty, bóle brzucha, zaburzenia smaku -- rzadko.Niekiedy może wystąpić ból głowy.Jeżeli powyższe niepożądane działania nie ustępują, a wręcz nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Fromilid 250 zastosowania: Zmiany w tzw. próbach wątrobowych (enzymów wątrobowych), mijające z czasem.Przy dłuższym stosowaniu leku może nastąpić zakażenie grzybami.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że stwierdzono u Ciebie uczulenie na antybiotyki z grupy makrolidów (np. Erytromycynę, Davercin i inne).Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie o tych, których nie uzgodniłeś z Twoim lekarzem.

Zapytaj lekarza: Teofilinę lub Amizepin (Neurotop, Tegretol, Timonil i inne).Digoxin lub leki obniżające krzepliwość krwi.

Pamiętaj o: Po ustąpieniu objawów chorobowych przyjmowanie leku należy kontynuować jeszcze przez kilka dni, zgodnie z zaleceniami lekarza.Lek należy stosować ostrożnie u osób z ciężkimi zaburzeniami pracy nerek lub wątroby.

Składniki Fromilid 250: Fromilid 250 (Krka d.d., Novo mesto) tabletki powlekane 250mg, 10 tabl.

Nie używaj Fromilid 250 gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Fromilid 250 w słowniku Efekty uboczne F .