Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Glurenorm efekty
glurenorm efekty co to jest
Skutki GLIQUIDONUM tabletki. Efekty uboczne Glurenorm definicja. Jak działa Pobudza komórki beta.

Jak działa Glurenorm lek

Jak działa Glurenorm: Pobudza komórki beta wysp trzustki do wydzielania insuliny.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Glurenorm: GLIQUIDONUM

Glurenorm jest w formie: tabletki

Działanie Glurenorm zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu chorych na cukrzycę insulinozależną, u których przestrzeganie diety nie wystarcza do normalizacji poziomu cukru we krwi.

Jak podawać Glurenorm: Lek stosuj ściśle według zaleceń Twojego lekarza. Lek najczęściej przyjmuje się podczas śniadania. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!

Skutki uboczne Glurenorm: Hipoglikemia, czyli niedocukrzenie przy przedawkowaniu leku (bladość skóry, pocenie się, wzmożony apetyt, przyspieszone bicie serca, drżenie, złe samopoczucie aż do utraty przytomności). Gdy dolegliwości wymienione w nawiasie wystąpią, skontaktuj się bezzwłocznie z lekarzemSkórne odczyny alergiczne.Zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, czasami ból głowy.

Efekty Glurenorm zastosowania: Obniżenie sprawności kierowania pojazdami lub obsługiwania maszyn.Lek może być stosowany u chorych na cukrzycę z upośledzoną czynnością nerek oraz u chorych dializowanych.

Poinformuj lekarza gdy: O zaobserwowanych niepożądanych dolegliwościach, które wystąpiły po zażyciu leku.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Sulfonamidy, np. Biseptol, Urenil.Salicylany, np. Polopiryna.Leki hormonalne.

Pamiętaj o: Po wysiłku fizycznym lub wypiciu alkoholu może nasilić się działanie hipoglikemiczne leku.Nie zmieniaj dawki leku bez uzgodnienia z Twoim lekarzem.Kontroluj poziom glukozy we krwi i w moczu w wyznaczonych terminach.W czasie zażywania leku przestrzegaj regularnego spożywania posiłków. Niespożycie przez dłuższy czas posiłku w połączeniu z przyjęciem leku może doprowadzic do zbyt niskiego poziomu cukru we krwi.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Glurenorm: Glurenorm (Boehringer Ingelheim International GmbH) tabletki 30mg, 50 tabl.

Nie używaj Glurenorm gdy: Nadmiernego wysiłku fizycznego.Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Glurenorm w słowniku Efekty uboczne G .