glurenorm efekty co to jest
Skutki GLIQUIDONUM tabletki. Efekty uboczne Glurenorm definicja. Jak działa Pobudza komórki beta.

Jak działa Glurenorm lek

Jak działa Glurenorm: Pobudza komórki beta wysp trzustki do wydzielania insuliny.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Glurenorm: GLIQUIDONUM

Glurenorm jest w formie: tabletki

Działanie Glurenorm zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu chorych na cukrzycę insulinozależną, u których przestrzeganie diety nie wystarcza do normalizacji poziomu cukru we krwi.

Jak podawać Glurenorm: Lek stosuj ściśle według zaleceń Twojego lekarza. Lek najczęściej przyjmuje się podczas śniadania. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!

Skutki uboczne Glurenorm: Hipoglikemia, czyli niedocukrzenie przy przedawkowaniu leku (bladość skóry, pocenie się, wzmożony apetyt, przyspieszone bicie serca, drżenie, złe samopoczucie aż do utraty przytomności). Gdy dolegliwości wymienione w nawiasie wystąpią, skontaktuj się bezzwłocznie z lekarzemSkórne odczyny alergiczne.Zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, czasami ból głowy.

Efekty Glurenorm zastosowania: Obniżenie sprawności kierowania pojazdami lub obsługiwania maszyn.Lek może być stosowany u chorych na cukrzycę z upośledzoną czynnością nerek oraz u chorych dializowanych.

Poinformuj lekarza gdy: O zaobserwowanych niepożądanych dolegliwościach, które wystąpiły po zażyciu leku.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Sulfonamidy, np. Biseptol, Urenil.Salicylany, np. Polopiryna.Leki hormonalne.

Pamiętaj o: Po wysiłku fizycznym lub wypiciu alkoholu może nasilić się działanie hipoglikemiczne leku.Nie zmieniaj dawki leku bez uzgodnienia z Twoim lekarzem.Kontroluj poziom glukozy we krwi i w moczu w wyznaczonych terminach.W czasie zażywania leku przestrzegaj regularnego spożywania posiłków. Niespożycie przez dłuższy czas posiłku w połączeniu z przyjęciem leku może doprowadzic do zbyt niskiego poziomu cukru we krwi.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Glurenorm: Glurenorm (Boehringer Ingelheim International GmbH) tabletki 30mg, 50 tabl.

Nie używaj Glurenorm gdy: Nadmiernego wysiłku fizycznego.Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Glurenorm w słowniku Efekty uboczne G .