gravtat efekty co to jest
Skutki ETHINYLESTRADIOLUM + LEVONORGESTRELUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Gravistat definicja.

Jak działa Gravistat lek

Jak działa Gravistat: Lek złożony o działaniu zbliżonym do naturalnych żeńskich hormonów pęcherzykowych ,,estrogenów".

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Gravistat: ETHINYLESTRADIOLUM + LEVONORGESTRELUM

Gravistat jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Gravistat zastosowanie: Lek stosowany jest w hormonalnym zapobieganiu ciąży oraz niektórych zaburzeniach funkcji gruczołów wydzielających hormony płciowe.

Jak podawać Gravistat: W zapobieganiu ciąży stosuj 1 dawkę dziennie przez 21 dni (pierwszą w 5 dniu od początku krwawienia miesięcznego).Następnie po 7 dniach przerwy, powtarzaj taki sam 21 dniowy cykl tak długo, jak chcesz stosować antykoncepcję. Najlepiej jest przyjmować lek o zbliżonej porze każdego dnia. Nie wolno stosować leku bez uprzedniego badania lekarskiego i uzyskania dokładnych zaleceń lekarskich.Jeżeli zapomnisz przyjąć lek, następnego dnia zażyj go rano i wieczorem.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Gravistat: Tkliwość i powiększenie piersi.Bóle głowy.Nudności i wzdęcia w okresie okołomiesiączkowym.Powyższe niepożądane działania ustępują zwykle po kilku stosowanych cyklach. Gdyby działania te utrzymywały się i stawały się dokuczliwe oraz w razie występowania krwawień międzymiesiączkowych, skontaktuj się z lekarzem.Bóle oczu przy używaniu szkieł kontaktowych.

Efekty Gravistat zastosowania: Stany zwiększonej krzepliwości krwi.Może powodować uszkodzenie wątroby.Przyrost wagi ciała.Wyjątkowo rzadko: -- zwiększa występowanie nowotworów macicy i piersi, -- pląsawicę, objawy tocznia rumieniowatego rozsianego.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na niewydolność krążenia.O tym, że masz chorą na wątrobę lub nerki albo oba narządy jednocześnie.O tym, że miewasz dolegliwości ze strony pęcherzyka żółciowego.O tym, że chorujesz na przewlekłe zapalenie jelita grubego.O tym, że stwierdzono u Ciebie zmiany guzowate w piersi.O tym, że chorujesz na cukrzycę.O tym, że masz nadciśnienie tętnicze znacznego stopnia.O tym, że przebyłaś zakrzepowe zapalenie żył oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.O tym, że przebyłaś w czasie ciąży żółtaczkę lub zatrucie ciążowe.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Leki nasenne lub uspokajające.Ampicylinę i niektóre inne antybiotyki.

Pamiętaj o: Warunkiem w miarę bezpiecznego stosowania leku jest ciągły nadzór lekarski, niepalenie papierosów w czasie zażywania leku.Skuteczność leku może ulec zmniejszeniu przy przewlekłej biegunce lub wymiotach.Jeżeli zależy Ci na skuteczności leku, dokładnie przestrzegaj zasad jego stosowania.W czasie stosowania leku przynajmniej raz na 6 miesięcy udaj się na wizytę do ginekologa w celu przeprowadzenia badania.

Składniki Gravistat: Gravistat (Jenapharm GmbH & Co.) tabletki powlekane -, 63 tabl. (3x21)

Nie używaj Gravistat gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Gravistat w słowniku Efekty uboczne G .