heviran efekty co to jest
Skutki ACICLOVIRUM tabletki powlekane, tabletki. Efekty uboczne Heviran definicja. Jak działa.

Jak działa Heviran lek

Jak działa Heviran: Działanie leku polega na hamowaniu rozwoju niektórych wirusów.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Heviran: ACICLOVIRUM

Heviran jest w formie: tabletki powlekane, tabletki

Działanie Heviran zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń wywołanych wirusem opryszczki, ospy wietrznej i półpaśca.

Jak podawać Heviran: Lek stosuje się w dawkach i z częstotliwościa ustaloną przez lekarza. Zwykle co 4 godziny, przez 5-7 dni.U dzieci lek stosujemy od 2 roku życia, w innych dawkach i z inną częstotliwością, niż u dorosłych. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj dawki podwójnej, nawet jeśli nie przyjmiesz dawki w odpowiednim czasie!

Skutki uboczne Heviran: Nudności, wymioty, biegunka, brak apetytu.Ból głowy i zawroty głowy.Na ogół efekty te są łagodne i mogą ulec złagodzeniu lub zanikać w momencie przystosowywania się organizmu do obecności w nim leku.Gdyby jednak powyższe działania niepożądane mocno się nasiliły i nie ustępowały lub pojawiały się inne niepokojące objawy, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Heviran zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś uczulenie na ten lek.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.Powiadom lekarza, że jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także, że karmisz piersią.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie stosuj leku częściej i dłużej, niż zalecił Ci lekarz.Dokładnie zapoznaj się z zaleceniami lekarza odnośnie stosowania leku, zapytaj o rzeczy, których nie rozumiesz.

Składniki Heviran: Heviran (Polpharma S.A. Starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne) tabletki powlekane 800mg, 30 tabl. w blistrach

Nie używaj Heviran gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Heviran w słowniku Efekty uboczne H .