horacort efekty co to jest
Skutki BUDESONIDUM aerozol, aerozol do nosa. Efekty uboczne Horacort definicja. Jak działa Lek jest.

Jak działa Horacort lek

Jak działa Horacort: Lek jest syntetycznie otrzymaną substancją podobną do kortyzolu -- hormonu produkowanego w organizmie człowieka przez korę nadnerczy. Wykazuje miejscowe (w drogach oddechowych) działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Horacort: BUDESONIDUM

Horacort jest w formie: aerozol, aerozol do nosa

Działanie Horacort zastosowanie: Lek stosowny jest w leczeniu astmy oskrzelowej, oraz przewlekłych nieżytów oskrzeli przebiegających ze zwężeniem dróg oddechowych.W postaci aerozolu donosowego stosowany jest w leczeniu sezonowego i przewlekłego nieżytu nosa na tle uczuleniowym, nieżytu nosa na tle naczyniowym oraz polipów nosa.

Jak podawać Horacort: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Zwykle aerozol stosuje się dwa razy dziennie wstrzykując do jamy ustnej. Przed użyciem pojemnik należy wstrząsnąć, włożyć jak najgłębiej do jamy ustnej, wykonać głęboki wdech, wcisnąć zawór i zatrzymać oddech na 10 sekund, po czym wypłukać jamę ustną wodą.Postaci donosowe stosuje się zazwyczaj dwa razy dziennie wstrzykując do każdego otworu nosowego 2-4 dawek.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Horacort: Rzadko może wystąpić kichanie, chrypka lub uczucie drażnienia w gardle.Krwawienia z nosa.Zmiany skórne (pokrzywka, wysypka, zapalenie, obrzęk naczynioruchowy)Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Horacort zastosowania: Zakażenie grzybicze w jamie ustnej i gardle w przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na gruźlicę lub że stwierdzono u Ciebie zakażenie grzybicze jamy ustnej lub gardła.O tym, że stwierdzono u Ciebie nadwrażliwość na lek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie należy używać leku w celu przerwania napadu astmy oskrzelowej (ostrej duszności).Nie zażywaj leku samodzielnie, bez ustalenia przyczyny duszności przez lekarza.Przechowuj lek w suchym i nie naświetlonym miejscu.

Składniki Horacort: Horacort (Instytut Farmaceutyczny) aerozol 50mcg/dawkę, 1 op. 200 dawek

Nie używaj Horacort gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Horacort w słowniku Efekty uboczne H .