Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Hemisuccinatum Hydrocortisonum efekty
hemuccinatum hydrocortonum co to jest
Skutki HYDROCORTISONUM roztwór do wstrzykiwań. Efekty uboczne Hydrocortisonum definicja. Jak działa.

Jak działa Hydrocortisonum hemisuccinatum lek

Jak działa Hydrocortisonum hemisuccinatum: Lek należy do grupy hormonów zwanych glikokortykosteroidami.Jest naturalnym hormonem ludzkim, wydzielanym przez korę nadnerczy. Działa przeciwzapalnie (zmniejsza zaczerwienienie i swędzenie skóry).

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Hydrocortisonum hemisuccinatum: HYDROCORTISONUM

Hydrocortisonum hemisuccinatum jest w formie: roztwór do wstrzykiwań

Działanie Hydrocortisonum hemisuccinatum zastosowanie: W stanach nagłych: przełom nadnerczowy, zabiegi operacyjne, niedoczynność kory nadnerczy, wstrząs anafilaktyczny, choroba posurowicza, stan astmatyczny.Zapalenia górnych dróg oddechowych przebiegające z dużą ich niedrożnością (podgłośniowe zapalenie krtani)Obrzęk mózgu.

Jak podawać Hydrocortisonum hemisuccinatum: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.

Skutki uboczne Hydrocortisonum hemisuccinatum: Obrzęki goleni, kostek, twarzy.Owrzodzenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy.Zwiększenie poziomu cukru we krwi.Osłabienie mięśni.Zmniejsza odporność organizmu na choroby zakaźne.Gdyby powyższe dolegliwości nasilały się i stały dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Hydrocortisonum hemisuccinatum zastosowania: Zmiany skórne, tzw. trądzik posterydowy.Rozstępy skórne.Nudności i wymioty.Zaburzenia hormonalne (tzw. ,,twarz księżycowata").

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorowałeś lub chorujesz na gruźlicę.O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.O tym, że chorujesz na cukrzycę.O tym, że chorujesz na chorobę nadciśnieniową.O tym, że chorujesz na kamicę nerkową lub inne choroby nerek.O tym, że chorujesz na jaskrę (choroba oczu), zakażenia grzybicze skóry, odbytu, oczu.O tym, że stwierdzono u Ciebie nużliwość mięśni, chorobę zwaną Miastenia gravis, którą charakteryzuje uogólniona męczliwość mięśni.Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Fenytoinę.Luminal.

Pamiętaj o: W trakcie leczenia tym lekiem ogranicz do minimum spożycie słonych potraw.Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie leczenia.

Składniki Hydrocortisonum hemisuccinatum: Hydrocortisonum hemisuccinatum (Jelfa S.A. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne) roztwór do wstrzykiwań 100mg/ml, 5 amp. 2 ml +rozp. 5 amp. 3 ml

Nie używaj Hydrocortisonum hemisuccinatum gdy: Napojów alkoholowych.Leków z grupy salicylanów, tzn. Aspiryny, Polopiryny itp.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Hydrocortisonum hemisuccinatum w słowniku Efekty uboczne H .