optin efekty co to jest
Skutki VERAPAMILI HYDROCHLORIDUM roztwór do wstrzykiwań. Efekty uboczne Isoptin definicja. Jak.

Jak działa Isoptin lek

Jak działa Isoptin: Należy do tzw. blokerów kanału wapniowego. Oznacza to, że blokuje napływ jonów wapnia (Ca++) do komórek mięśnia sercowego oraz naczyń krwionośnych. Obniża zapotrzebowanie serca na tlen, a jednocześnie zwiększa dowóz tlenu do serca poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Isoptin: VERAPAMILI HYDROCHLORIDUM

Isoptin jest w formie: roztwór do wstrzykiwań

Działanie Isoptin zastosowanie: Stosowany w leczeniu różnych postaci choroby wieńcowej serca, w leczeniu arytmii (nieregularne bicie serca) i nadciśnienia tętniczego.

Jak podawać Isoptin: Lek w postaci wlewów dożylnych i injekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.

Skutki uboczne Isoptin: Zaparcia. Nudności.Uczucie zmęczenia.Bóle głowy.Zaczerwienienie twarzy.Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości ulegały nasileniu, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Isoptin zastosowania: Obrzęki nóg.Zwolnienie (lub czasem przyspieszenie) akcji serca.Odczyny alergiczne.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na nerki, wątrobę lub przewlekłą niewydolność prawej komory serca.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie, a zwłaszcza gdy przyjmujesz: Atenolol, Propranolol, Metoprolol, Nadolol, Timolol, leki przeciwzakrzepowe, Digoksynę, leki przeciwcukrzycowe, przeciwreumatyczne, przeciw jaskrze.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: W czasie zażywania leku nie prowadż pojazdów samochodowych oraz nie obsługuj maszyn będących w ruchu.Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie leczenia.Lekarz może Cię prosić o sprawdzenie tętna (pulsu) podczas każdorazowego przyjęcia leku. Zapisuj wartości tętna i jeśli zauważysz, że w sposób istotny odbiegają od Twojej normalnej wartości, skontaktuj się z lekarzem.

Składniki Isoptin: Isoptin (Knoll AG) roztwór do wstrzykiwań 2,5mg/ml, 5 amp. 2 ml

Nie używaj Isoptin gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Isoptin w słowniku Efekty uboczne I .