Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek 15 Meridia efekty
meridia efekty co to jest
Skutki SIBUTRAMINE HYDROCHLORIDE kapsułki. Efekty uboczne Meridia 15 definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Meridia 15 lek

Jak działa Meridia 15: Lek powoduje zmniejszenie masy ciała nasilając uczucie sytości oraz (prawdopodobnie) zwiększa wytwarzanie ciepła w procesach przemiany materii.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Meridia 15: SIBUTRAMINE HYDROCHLORIDE

Meridia 15 jest w formie: kapsułki

Działanie Meridia 15 zastosowanie: Lek jest zalecany pomocniczo w kompleksowym (dieta, psychoterapia, wzmożona aktywność fizyczna) leczeniu pacjentów z otyłością oraz pacjentów z nadwagą z obecnymi u nich dodatkowo czynnikami ryzyka takich jak cukrzyca typu II, zaburzeniami lipidowymi (hipercholesterolemia LDL, hipertriglicerydemia).

Jak podawać Meridia 15: Lek jest stosowany doustnie w dawce i częstotliwością ustaloną przez lekarza.Zwykle lek przyjmuje się w ilości 10 mg raz na dobę rano z jedzeniem lub bez jedzenia, bez rozgryzania, popijając szklanką wody. Dawkę można zwiększyć do 15 mg na dobę gdy zmniejszenie masy ciała jest mniejsze niż 2 kg w ciągu 4 tygodni , a tolerancja leku jest dobra.Leku nie należy stosować u dzieci oraz osób starszych.

Skutki uboczne Meridia 15: Utrata apetytu, zaparcia, suchość w ustach, nudności.Kołatanie i szybka akcja serca, wzrost ciśnienia tętniczego.Uderzenia gorąca (rozszerzenie naczyń krwionośnych), nasilenie kłopotów z hemoroidami.Bóle i zawroty głowy, bezsenność.

Efekty Meridia 15 zastosowania: Zaburzenia smaku.Uczucie mrowienia w palcach.Potliwość.

Poinformuj lekarza gdy: Twoje problemy z nadwagą wiązą się z innymi chorobami takimi jak niedoczynność tarczycy czy nadczynność kory nadnerczy.Jesteś na lek uczulony (bądź na któryś ze składników preparatu).Masz problemy z nerkami lub wątrobą; dokucza Ci prostata (problemy z oddawaniem moczu).Stwierdzono u Ciebie chorobę wieńcową, zaburzenia rytmu, nadciśnienie tętnicze.Chorujesz na nadczynność tarczycy.Masz powody podejrzewać lub jesteś w ciąży.

Zapytaj lekarza: Inhibitory MAO, leki przeciwdepresyjne, neuroleptyki, opioidy, leki przeciwmigrenowe.Cyklosporynę, ketokonazol, erytromycynę, Ryfampicynę, antybiotyki makrolidowe, fenobarbital, deksametazon.Leki stosowane w zaburzeniach rytmu (amiodaron, flekainid, meksyletyna, sotalol).

Pamiętaj o: Regularnie kontroluj ciśnienie tętnicze krwi, a w przypadku jego wzrostu skontaktuj się z lekarzem.

Składniki Meridia 15: Meridia 15 (Knoll AG) kapsułki 15mg, 30 kaps.

Nie używaj Meridia 15 gdy: Jazdy samochodem.Picia alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Meridia 15 w słowniku Efekty uboczne M .