Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek 100 Metindol efekty
metindol efekty co to jest
Skutki INDOMETACINUM czopki doodbytnicze. Efekty uboczne Metindol 100 definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Metindol 100 lek

Jak działa Metindol 100: Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Metindol 100: INDOMETACINUM

Metindol 100 jest w formie: czopki doodbytnicze

Działanie Metindol 100 zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby reumatycznej, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, stanów zapalnych stawów, kości, kaletek maziowych i ścięgien.W leczeniu ataku dny moczanowej.

Jak podawać Metindol 100: Lek w postaci czopków doodbytniczych przyjmuje się zazwyczaj w dawce 50-200mg na dobę.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!Gdy nie przyjmiesz którejś dawki, zażyj ją zaraz, gdy sobie o tym przypomnisz.Przestrzegaj dokładnie ustalonych zaleceń.

Skutki uboczne Metindol 100: Nudności, wymioty, zgaga lub niestrawność.Bóle brzucha, biegunka.Zawroty głowy i bóle głowy.Zaparcie.Uczucie zmęczenia, osłabienie.Gdy powyższe dolegliwości są silne i nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Metindol 100 zastosowania: Pokrzywki, rumienia na skórze.Swędzenia skóry.Szumu, brzęczenia w uszach i osłabienia słuchu.Krwawienia z przewodu pokarmowego (stolce koloru smoły lub z domieszką krwi).Obrzęku stóp i kostek.Podwójnego widzenia.Trudności z oddychaniem.Gdy pojawią się powyższe niepożądane objawy, skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne (Polopirynę, Piroksikam, Ibuprofen, Naproksen, Fenylobutazon i inne).O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.O tym, że chorujesz na padaczkę.O chorobie Parkinsona.O chorobie nerek lub wątroby.Powiadom lekarza o innych lekach zażywanych w tym samym czasie.Poinformuj lekarza, że jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Doustne leki przeciwzakrzepowe (np. Dikumarol, Warfarynę i inne).Leki moczopędne -- Spironolakton.Leki sterydowe.Probenecid.Fenytoinę.Doustne leki przeciwcukrzycowe.Sulfonamidy (Amidoksal, Biseptol, Sulfadiazin, Urenil, Sulfaguanidynę).Sole litu.

Pamiętaj o: Unikaj prowadzenia samochodu i obsługiwania skomplikowanych maszyn.Kontroluj wzrok i słuch.Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie leczenia.

Składniki Metindol 100: Metindol 100 (Glaxo Wellcome S.A.) czopki doodbytnicze 100mg, 10 szt.

Nie używaj Metindol 100 gdy: Napojów alkoholowych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Metindol 100 w słowniku Efekty uboczne M .