metindol efekty co to jest
Skutki INDOMETACINUM czopki doodbytnicze. Efekty uboczne Metindol 100 definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Metindol 100 lek

Jak działa Metindol 100: Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Metindol 100: INDOMETACINUM

Metindol 100 jest w formie: czopki doodbytnicze

Działanie Metindol 100 zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby reumatycznej, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, stanów zapalnych stawów, kości, kaletek maziowych i ścięgien.W leczeniu ataku dny moczanowej.

Jak podawać Metindol 100: Lek w postaci czopków doodbytniczych przyjmuje się zazwyczaj w dawce 50-200mg na dobę.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!Gdy nie przyjmiesz którejś dawki, zażyj ją zaraz, gdy sobie o tym przypomnisz.Przestrzegaj dokładnie ustalonych zaleceń.

Skutki uboczne Metindol 100: Nudności, wymioty, zgaga lub niestrawność.Bóle brzucha, biegunka.Zawroty głowy i bóle głowy.Zaparcie.Uczucie zmęczenia, osłabienie.Gdy powyższe dolegliwości są silne i nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Metindol 100 zastosowania: Pokrzywki, rumienia na skórze.Swędzenia skóry.Szumu, brzęczenia w uszach i osłabienia słuchu.Krwawienia z przewodu pokarmowego (stolce koloru smoły lub z domieszką krwi).Obrzęku stóp i kostek.Podwójnego widzenia.Trudności z oddychaniem.Gdy pojawią się powyższe niepożądane objawy, skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne (Polopirynę, Piroksikam, Ibuprofen, Naproksen, Fenylobutazon i inne).O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.O tym, że chorujesz na padaczkę.O chorobie Parkinsona.O chorobie nerek lub wątroby.Powiadom lekarza o innych lekach zażywanych w tym samym czasie.Poinformuj lekarza, że jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Doustne leki przeciwzakrzepowe (np. Dikumarol, Warfarynę i inne).Leki moczopędne -- Spironolakton.Leki sterydowe.Probenecid.Fenytoinę.Doustne leki przeciwcukrzycowe.Sulfonamidy (Amidoksal, Biseptol, Sulfadiazin, Urenil, Sulfaguanidynę).Sole litu.

Pamiętaj o: Unikaj prowadzenia samochodu i obsługiwania skomplikowanych maszyn.Kontroluj wzrok i słuch.Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie leczenia.

Składniki Metindol 100: Metindol 100 (Glaxo Wellcome S.A.) czopki doodbytnicze 100mg, 10 szt.

Nie używaj Metindol 100 gdy: Napojów alkoholowych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Metindol 100 w słowniku Efekty uboczne M .