metronidazol efekty co to jest
Skutki METRONIDAZOLUM krem, żel, czopki, tabletki, tabletki dopochwowe. Efekty uboczne Metronidazol.

Jak działa Metronidazol lek

Jak działa Metronidazol: Lek działa niszcząco na bakterie beztlenowe i pierwotniaki, hamując syntezę białek tych pasożytów.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Metronidazol: METRONIDAZOLUM

Metronidazol jest w formie: krem, żel, czopki, tabletki, tabletki dopochwowe

Działanie Metronidazol zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażenia pierwotniakami: pełzakiem czerwonki (ameboza), lamblią i rzęsistkiem pochwowym oraz w leczeniu zakażenia bakteriami beztlenowymi.

Jak podawać Metronidazol: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.Doustnie najczęściej lek stosowany jest co 8 lub co 12 godzin, w trakcie posiłku.Przyjmuj dawkę dokładnie ustaloną przez lekarza.Żel, krem, pastę i tabletki dopochwowe stosuje się miejscowo.Czopki doodbytnicze stosuj zgodnie z zaleceniami lekarza.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!

Skutki uboczne Metronidazol: Nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka lub zaparcia oraz utrata apetytu.Bóle i zawroty głowy.Suchość w jamie ustnej, zaparcie.Gdy powyższe niepożądane dolegliwości nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.Jeżeli przy stosowaniu dopochwowym wystąpi uczucie podrażnienia, dyskomfortu czy suchości w pochwie, zgłoś ten fakt lekarzowi.

Efekty Metronidazol zastosowania: Metaliczny smak w ustach.Ciemniejszą barwę moczu.Powyższe dolegliwości ustępują zwykle po odstawieniu leku.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.O tym, że masz chorobę krwi.O chorobie układu nerwowego.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania), a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeżeli dolegliwości nie ustępują po kilku dniach stosowania leku, lub wręcz nasilają się, poinformuj o tym lekarza.Jeżeli stosujesz lek z powodu infekcji narządu rodnego, lek powinien zażywać również twój partner seksualny.Rzęsistkowica jest chorobą zakaźną, przenoszoną przez kontakt osobisty, bieliznę i ręczniki. Używaj oddzielnych ręczników, pierz w gorącej wodzie bieliznę i pościel. Myj i dezynfekuj wannę oraz inne naczynia, w których się kąpiesz lub myjesz. Dbaj o higienę osobistą.Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Metronidazol: Metronidazol (Jelfa S.A. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne) krem 10mg/g, 1 op. 15 g

Nie używaj Metronidazol gdy: Napojów alkoholowych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Metronidazol w słowniku Efekty uboczne M .