naproxen efekty co to jest
Skutki NAPROXENUM NATRICUM żel, tabletki, tabletki dojelitowe, zawiesina doustna. Efekty uboczne.

Jak działa Naproxen lek

Jak działa Naproxen: Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Naproxen: NAPROXENUM NATRICUM

Naproxen jest w formie: żel, tabletki, tabletki dojelitowe, zawiesina doustna

Działanie Naproxen zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu szeregu chorób reumatycznych, dny moczanowej oraz stanów zapalnych kaletek maziowych.Stosuje się go także w leczeniu nerwobólów, bólów migrenowych i bolesnych miesiączek.

Jak podawać Naproxen: Lek stosowany jest najczęściej doustnie.Przyjmuj lek raz lub dwa razy dziennie (rano i wieczorem), w czasie posiłku, w dawkach ustalonych przez lekarza. Najlepiej jest przyjmować lek z mlekiem.Przyjmuj dokładnie ustaloną przez lekarza dawkę.W postaci żelu stosować miejscowo 2-6 razy dziennie.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Naproxen: Nudności, wymioty.Zgaga lub niestrawność.Biegunki lub zaparcia.Wzdęcia.Zawroty i ból głowy.Gdy powyższe niepożądane dolegliwości nie ustepują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Naproxen zastosowania: Obrzęku stóp i kostek.Trudności z oddychaniem.Zażółcenia powłok skórnych i oczu.Pokrzywki, rumienia na skórze.Swędzenia skóry.Szumu w uszach i osłabienia słuchu.Spadku wagi ciała.Krwawienia z przewodu pokarmowego (stolców koloru smoły lub z domieszką krwi).Podwójnego widzenia.Ostatnio wymienione objawy pojawiają się rzadko. Gdy wystąpią i staną się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne (Polopirynę, Fenylbutazon, Ibuprofen, Indometacynę, Piroksykam i inne)O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.O tym, że miałeś stan zapalny przewodu pokarmowego.O tym, że chorujesz na chorobę wątroby.O tym, że cierpisz na chorobę krwi.O tym, że cierpisz na chorobę Parkinsona.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.Poinformuj lekarza, jeżeli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Napoje alkoholowe.Regularnie zażywasz Polopirynę, Aspirynę.Inne leki stosowane w schorzeniach reumatycznych.Doustne leki przeciwzakrzepowe (np. Dikumarol, Warfarynę).Fenytoinę.Spironolakton.Doustne leki przeciwcukrzycowe.Sulfonamidy (Amidoksal, Biseptol, Sulfadiazin, Urenil, Sulfaguanidynę).

Pamiętaj o: Nie stosuje się leku u dzieci do 5 roku życia bez wyraźnego zalecenia lekarskiego.W czasie stosowania leku kontroluj wzrok.

Składniki Naproxen: Naproxen (EMO Wytwórnia Artykułów Farmaceutycznych i Kosmetycznych doc dr hab.. Farm. Michał Oginski) żel 100mg/g, 1 op. 50 g

Nie używaj Naproxen gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Naproxen w słowniku Efekty uboczne N .