neomycinum efekty co to jest
Skutki NEOMYCINUM maść do oczu, aerozol do stosowania zewnętrznego, tabletki. Efekty uboczne.

Jak działa Neomycinum lek

Jak działa Neomycinum: Lek należy do grupy antybiotyków Aminoglikozydowych.Działa niszcząco na niektóre gatunki bakterii.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Neomycinum: NEOMYCINUM

Neomycinum jest w formie: maść do oczu, aerozol do stosowania zewnętrznego, tabletki

Działanie Neomycinum zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń przewodu pokarmowego, ropnych chorób skóry.Stosowany jest również w zakażeniach oczu oraz przed niektórymi zabiegami na jamie brzusznej.

Jak podawać Neomycinum: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej zewnętrznie.Maść do oczu wprowadza się do worka spojówkowego.Aerozol rozpyla się na zmienioną chorobowo skórę.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Neomycinum: Nudności i wymioty.Biegunka.Zespół złego wchłaniania (zwiększa się ilość tłuszczu w kale).Uczuleniowe reakcje skórne.Gdy powyższe dolegliwości przedłużają się lub nasilają (szczególnie biegunka), skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Neomycinum zastosowania: Uszkodzenie nerwu słuchowego.Uszkodzenie miąższu nerek.Zakażenia grzybicze.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na lek.O tym, że chorujesz na chorobę wątroby lub nerek albo obu narządów jednocześnie.O tym, że stwierdzono u Ciebie zespół złego wchłaniania.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Leki przeciwzakrzepowe (Sintrom).Chinidynę.Procainamid.Polstygminę.

Pamiętaj o: Nie przerywaj leczenia nawet po ustąpieniu objawów chorobowych. Leczenie musi być kontynuowane według wskazań lekarza.

Składniki Neomycinum: Neomycinum (Jelfa S.A. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne) maść do oczu 0,5%, 1 op. 3 g

Nie używaj Neomycinum gdy: Kanamycyny.Streptomycyny.Gentamycyny.Kolistyny.Furosemidu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Neomycinum w słowniku Efekty uboczne N .