Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek 600 Retard Neurotop efekty
retard neurotop efekty co to jest
Skutki CARBAMAZEPINUM tabletki. Efekty uboczne Neurotop retard 600 definicja. Jak działa Lek działa.

Jak działa Neurotop retard 600 lek

Jak działa Neurotop retard 600: Lek działa przeciwdrgawkowo, przeciwbólowo i przeciwpadaczkowo. Zmniejsza ból u chorych z nerwobólem nerwu twarzowego. Równoczesne przyjęcie pokarmu, zwłaszcza tłustego, zwiększa wchłanianie leku.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Neurotop retard 600: CARBAMAZEPINUM

Neurotop retard 600 jest w formie: tabletki

Działanie Neurotop retard 600 zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu napadów padaczkowych różnego pochodzenia, nerwobólu nerwu twarzowego, mimowolnego moczenia nocnego, bólów pochodzenia nerwowego w cukrzycy.

Jak podawać Neurotop retard 600: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej doustnie ściśle, według wskazań lekarza. Dawka i częstotliwość przyjmowania leku uzależniona jest od wieku pacjenta i aktualnej choroby. Zazwyczaj lek przyjmuje się co 8 lub co 12 godzin, po spożyciu posiłku.Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Neurotop retard 600: Senność i zawroty głowy.Nudności i wymioty.Brak apetytu.Bóle brzucha.Uczucie suchości w jamie ustnej. Zazwyczaj powyższe działania niepożądane ustępują po 8-14 dniach stosowania leku. Gdyby jednak nie ustępowały i nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Neurotop retard 600 zastosowania: Przejściowe zaburzenia widzenia.Bóle mięśni i stawów.Pokrzywkę i inne zmiany skórne.Niedociśnienie tętnicze.Wypadanie włosów.Zwolnienie akcji serca.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek, inne leki i pokarmy.O tym, że chorujesz na choroby wątroby.O tym, że chorujesz na serce i choroby układu krążenia.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Leki zawierające sole litu.Inne leki działające na układ nerwowy.Doustne leki przeciwzakrzepowe.Erytromycynę.Cymetydynę (Altramet, Tagamet, Histodil).Tzw. blokery kanału wapniowego (Adalat, Cordafen, Cordipin i inne).

Pamiętaj o: Podczas zażywania leku nie prowadź pojazdów samochodowych oraz nie obsługuj urządzeń mechanicznych w ruchu.Przy długotrwałym stosowaniu leku należy kontrolować czynności wątroby oraz morfologię krwi.

Składniki Neurotop retard 600: Neurotop retard 600 (Gerot Pharmazeutika GmbH) tabletki 600mg, 50 tabl.

Nie używaj Neurotop retard 600 gdy: Leków należących do grupy tzw. inhibitorów MAO (Deprenyl, Jumex, Nardil, Parnate, Segan, Selerin, Selenor).

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Neurotop retard 600 w słowniku Efekty uboczne N .