nicorette mint efekty co to jest
Skutki NICOTINUM guma do żucia. Efekty uboczne Nicorette mint definicja. Jak działa Jest to lek.

Jak działa Nicorette mint lek

Jak działa Nicorette mint: Jest to lek zawierający nikotynę, która uwalnia się i wchłania do organizmu w czasie żucia gumy. Guma zawierająca 2 mg odpowiada połowie wypalonego papierosa, zawierająca 4 mg odpowiada całemu papierosowi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nicorette mint: NICOTINUM

Nicorette mint jest w formie: guma do żucia

Działanie Nicorette mint zastosowanie: Lek stosowany jest w celu odzwyczajenia się od palenia papierosów osób uzależnionych od palenia.

Jak podawać Nicorette mint: W czasie 30 pierwszych dni kuracji żuje się zwykle 10 do 15 gum dziennie, następnie stopniowo należy zmniejszać ilość żutych gum. Gumę należy żuć wolno i dokładnie.

Skutki uboczne Nicorette mint: Upośledzenie odczuwania smaku, uszkodzenie błony śluzowej jamy ustnej, ubytki zębowe, zapalenie gardła, krtani.Przemijające zaburzenia snu, nastroju, bóle głowy, rozdrażnienie nerwowe, zaburzenia rytmu serca.Nudności, wymioty, zaburzenia apetytu, czkawka. Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nicorette mint zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na nikotynę.O tym, że masz zaburzenia rytmu serca. O tym, że chorujesz na chorobę wieńcową lub przebyłeś niedawno zawał serca lub udar mózgu.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.POWIADOM LEKARZA O INNYCH LEKACH, KTÓRE AKTUALNIE ZAŻYWASZ.

Zapytaj lekarza: Tabletki od bólu głowy.Teofilinę, Aminofilinę, Eufilinę, Furosemid, Glutetymid.Propranolol, Sectral, Beloc, Coretal.

Pamiętaj o: Lek należy stosować z ostrożnością, jeżeli chorujesz na nadciśnienie tętnicze, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, na nadczynność tarczycy, chorobę naczyń krwionośnych (np. chorobę Bürgera), zaburzenia krążenia mózgowego.Należy pamiętać, że do zerwania z nałogiem palenia potrzebna jest silna wola i motywacja, które może wspomóc lek.

Składniki Nicorette mint: Nicorette mint (Pharmacia A.B.) guma do żucia 2mg, 30 szt.

Nie używaj Nicorette mint gdy: Palenia papierosów.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nicorette mint w słowniku Efekty uboczne N .