nicorette efekty co to jest
Skutki NICOTINUM przezskórny system terapeutyczny, guma do żucia. Efekty uboczne Nicorette.

Jak działa Nicorette lek

Jak działa Nicorette: Jest to lek zawierający nikotynę, która uwalnia się i wchłania do organizmu w czasie żucia gumy, bądź przez skórę. Guma zawierająca 2 mg odpowiada połowie wypalonego papierosa, zawierająca 4 mg odpowiada całemu papierosowi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nicorette: NICOTINUM

Nicorette jest w formie: przezskórny system terapeutyczny, guma do żucia

Działanie Nicorette zastosowanie: Lek stosowany jest w celu odzwyczajenia się od palenia papierosów osób uzależnionych od palenia.

Jak podawać Nicorette: W czasie 30 pierwszych dni kuracji żuje się zwykle 10 do 15 gum dziennie, następnie stopniowo należy zmniejszać ilość żutych gum. Gumę należy żuć wolno i dokładnie.Plastry o odpowiedniej powierzchni nakleja się na skórę w zależności liczby papierosów wypalanych dziennie, stopniowo przechodząc na plastry o mniejszej zawartości nikotyny. Kurację stosuje się, w zależności od potrzeby, do 3 miesięcy.

Skutki uboczne Nicorette: Upośledzenie odczuwania smaku, uszkodzenie błony śluzowej jamy ustnej, ubytki zębowe, zapalenie gardła, krtani.Przemijające zaburzenia snu, nastroju, bóle głowy, rozdrażnienie nerwowe, zaburzenia rytmu serca.Nudności, wymioty, zaburzenia apetytu, czkawka. Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nicorette zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na nikotynę.O tym, że masz zaburzenia rytmu serca. O tym, że chorujesz na chorobę wieńcową lub przebyłeś niedawno zawał serca lub udar mózgu.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.POWIADOM LEKARZA O INNYCH LEKACH, KTÓRE AKTUALNIE ZAŻYWASZ.

Zapytaj lekarza: Tabletki od bólu głowy.Teofilinę, Aminofilinę, Eufilinę, Furosemid, Glutetymid.Propranolol, Sectral, Beloc, Coretal.

Pamiętaj o: Lek należy stosować z ostrożnością, jeżeli chorujesz na nadciśnienie tętnicze, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, na nadczynność tarczycy, chorobę naczyń krwionośnych (np. chorobę Bürgera), zaburzenia krążenia mózgowego.Należy pamiętać, że do zerwania z nałogiem palenia potrzebna jest silna wola i motywacja, które może wspomóc lek.

Składniki Nicorette: Nicorette (Pharmacia A.B.) przezskórny system terapeutyczny 24,9mg, 15mg/16h, 28 szt.

Nie używaj Nicorette gdy: Palenia papierosów.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nicorette w słowniku Efekty uboczne N .