nicotinell efekty co to jest
Skutki NICOTINUM przezskórny system terapeutyczny. Efekty uboczne Nicotinell TTS 20 definicja. Jak.

Jak działa Nicotinell TTS 20 lek

Jak działa Nicotinell TTS 20: Jest to lek zawierający nikotynę, która uwalnia się i wchłania do organizmu przez skórę.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nicotinell TTS 20: NICOTINUM

Nicotinell TTS 20 jest w formie: przezskórny system terapeutyczny

Działanie Nicotinell TTS 20 zastosowanie: Lek stosowany jest w celu odzwyczajenia się od palenia papierosów osób uzależnionych od palenia.

Jak podawać Nicotinell TTS 20: Plastry o odpowiedniej powierzchni nakleja się na skórę w zależności liczby papierosów wypalanych dziennie, stopniowo przechodząc na plastry o mniejszej zawartości nikotyny. Kurację stosuje się, w zależności od potrzeby, do 3 miesięcy.

Skutki uboczne Nicotinell TTS 20: Przemijające zaburzenia snu, nastroju, bóle głowy, rozdrażnienie nerwowe, zaburzenia rytmu serca.Nudności, wymioty, zaburzenia apetytu.Podrażnienie skóry w miejscu naklejenia plastra.Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nicotinell TTS 20 zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na nikotynę.O tym, że masz zaburzenia rytmu serca. O tym, że chorujesz na chorobę wieńcową lub przebyłeś niedawno zawał serca lub udar mózgu.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.POWIADOM LEKARZA O INNYCH LEKACH, KTÓRE AKTUALNIE ZAŻYWASZ.

Zapytaj lekarza: Tabletki od bólu głowy.Teofilinę, Aminofilinę, Eufilinę, Furosemid, Glutetymid.Propranolol, Sectral, Beloc, Coretal.

Pamiętaj o: Lek należy stosować z ostrożnością, jeżeli chorujesz na nadciśnienie tętnicze, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, na nadczynność tarczycy, chorobę naczyń krwionośnych (np. chorobę Bürgera), zaburzenia krążenia mózgowego.Należy pamiętać, że do zerwania z nałogiem palenia potrzebna jest silna wola i motywacja, które może wspomóc lek.

Składniki Nicotinell TTS 20: Nicotinell TTS 20 (Novartis Consumer Health S.A.) przezskórny system terapeutyczny 35mg, 14mg/24h, 7 szt.

Nie używaj Nicotinell TTS 20 gdy: Palenia papierosów.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nicotinell TTS 20 w słowniku Efekty uboczne N .