Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek 10 Nifehexal efekty
nifehexal efekty co to jest
Skutki NIFEDIPINUM kapsułki. Efekty uboczne Nifehexal 10 definicja. Jak działa Należy on do grupy.

Jak działa Nifehexal 10 lek

Jak działa Nifehexal 10: Należy on do grupy leków zwanych ,,blokerami kanału wapniowego". Blokuje ona napływ jonu wapnia (Ca++) do komórek mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych.Osłabia kurczliwość mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych.Zmniejsza w ten sposób zapotrzebowanie serca na tlen, a poprzez rozszerzenie naczyń zwiększa zaopatrzenie serca w tlen.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nifehexal 10: NIFEDIPINUM

Nifehexal 10 jest w formie: kapsułki

Działanie Nifehexal 10 zastosowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Jak podawać Nifehexal 10: Lek przyjmowany jest doustnie, zazwyczaj co 6 lub co 8 godzin.Kapsułki należy przyjmować po posiłkach, połykając w całości, popijając niewielką ilością wody.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Nifehexal 10: Nadmierna nerwowość.Skurcze mięśni.Uczucie gorąca.Osłabienie i skłonność do szybkiego męczenia się.Bóle gardła.Obrzęk błony śluzowej nosa.Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nifehexal 10 zastosowania: Uczucie duszności.Obrzęki nóg.Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty).

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na nerki, wątrobę, przewlekłą niewydolność serca.O tym, że chorujesz na cukrzycę.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach zażywanych aktualnie, a zwłaszcza gdy przyjmujesz Atenolol, Propranolol, Sectral, Metoprolol.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie zmieniaj gwałtownie pozycji swego ciała (może to doprowadzić do omdleń, upadków i urazów).Przestrzegaj terminów badań zleconych przez lekarza.W czasie stosowania leku mogą pojawić się zawroty głowy, uczucie pustki w głowie. Unikaj wówczas prowadzenia pojazdów samochodowych oraz obsługiwania niebezpiecznych maszyn będących w ruchu.

Składniki Nifehexal 10: Nifehexal 10 (Hexal AG) kapsułki 10mg, 30 kaps.

Nie używaj Nifehexal 10 gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nifehexal 10 w słowniku Efekty uboczne N .