nifuratio retard efekty co to jest
Skutki NITROFURANTOINUM kapsułki. Efekty uboczne Nifuratio retard definicja. Jak działa Lek działa.

Jak działa Nifuratio retard lek

Jak działa Nifuratio retard: Lek działa niszcząco na niektóre gatunki bakterii w drogach moczowych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nifuratio retard: NITROFURANTOINUM

Nifuratio retard jest w formie: kapsułki

Działanie Nifuratio retard zastosowanie: Lek ma zastosowanie w leczeniu zakażeń układu moczowego.

Jak podawać Nifuratio retard: Lek stosowany jest najczęściej doustnie, w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Zwykle stosuje się go 3 razy na dobę (co 8 godzin), po spożyciu posiłku, popijając szkalanką wody lub innego płynu.Przyjmuj dokładnie ustaloną dawkę. Jeżeli lekarz zaleci Ci np. przyjmowanie leku co 6 godzin, stosuj się dokładnie do tych zaleceń.Pamiętaj! Nawet jeżeli zapomisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Nifuratio retard: Nudności, wymioty, utrata apetytu, biegunka.Działania te powinny ustąpić po pierwszych dniach stosowania leku. Jeżeli nie ustąpią lub wręcz się nasilą, skontaktuj się z lekarzem.Bóle i zawroty głowy.Wysypka skórna na tle alergicznym.Ogólne osłabienie, bóle w prawym boku, zażółcenie powłok skórnych, zmianę zabarwienia stolca i moczu.Gdy powyższe działania niepożądane nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.Niedokrwistość.Powyższe działania ustępują zwykle po odstawieniu leku.

Efekty Nifuratio retard zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.O tym, że oddajesz małe ilości moczu.O tym, że masz niewydolność nerek.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie w pierwszych trzech miesiącach jej trwania), a także gdy karmisz dziecko piersią.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Stosuj lek zgodnie z zaleceniami lekarza, mimo ustąpienia objawów.Jeżeli po kilku dniach stosowania leku objawy związane z oddawaniem moczu nie ustępują, zgłoś to lekarzowi.Jeżeli chorujesz na cukrzycę, stosowanie leku może powodować fałszywe wyniki poziomu cukru lub ciał ketonowych w moczu.W czasie zażywania leku pij dużo płynów.

Składniki Nifuratio retard: Nifuratio retard (ratiopharm GmbH) kapsułki 100mg, 20 kaps.

Nie używaj Nifuratio retard gdy: Alkoholu

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nifuratio retard w słowniku Efekty uboczne N .