Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Retard Nifuratio efekty
retard nifuratio efekty co to jest
Skutki NITROFURANTOINUM kapsułki. Efekty uboczne Nifuratio retard definicja. Jak działa Lek działa.

Jak działa Nifuratio retard lek

Jak działa Nifuratio retard: Lek działa niszcząco na niektóre gatunki bakterii w drogach moczowych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nifuratio retard: NITROFURANTOINUM

Nifuratio retard jest w formie: kapsułki

Działanie Nifuratio retard zastosowanie: Lek ma zastosowanie w leczeniu zakażeń układu moczowego.

Jak podawać Nifuratio retard: Lek stosowany jest najczęściej doustnie, w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Zwykle stosuje się go 3 razy na dobę (co 8 godzin), po spożyciu posiłku, popijając szkalanką wody lub innego płynu.Przyjmuj dokładnie ustaloną dawkę. Jeżeli lekarz zaleci Ci np. przyjmowanie leku co 6 godzin, stosuj się dokładnie do tych zaleceń.Pamiętaj! Nawet jeżeli zapomisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Nifuratio retard: Nudności, wymioty, utrata apetytu, biegunka.Działania te powinny ustąpić po pierwszych dniach stosowania leku. Jeżeli nie ustąpią lub wręcz się nasilą, skontaktuj się z lekarzem.Bóle i zawroty głowy.Wysypka skórna na tle alergicznym.Ogólne osłabienie, bóle w prawym boku, zażółcenie powłok skórnych, zmianę zabarwienia stolca i moczu.Gdy powyższe działania niepożądane nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.Niedokrwistość.Powyższe działania ustępują zwykle po odstawieniu leku.

Efekty Nifuratio retard zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.O tym, że oddajesz małe ilości moczu.O tym, że masz niewydolność nerek.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie w pierwszych trzech miesiącach jej trwania), a także gdy karmisz dziecko piersią.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Stosuj lek zgodnie z zaleceniami lekarza, mimo ustąpienia objawów.Jeżeli po kilku dniach stosowania leku objawy związane z oddawaniem moczu nie ustępują, zgłoś to lekarzowi.Jeżeli chorujesz na cukrzycę, stosowanie leku może powodować fałszywe wyniki poziomu cukru lub ciał ketonowych w moczu.W czasie zażywania leku pij dużo płynów.

Składniki Nifuratio retard: Nifuratio retard (ratiopharm GmbH) kapsułki 100mg, 20 kaps.

Nie używaj Nifuratio retard gdy: Alkoholu

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nifuratio retard w słowniku Efekty uboczne N .