nifuroksazyd efekty co to jest
Skutki NIFUROXAZIDUM zawiesina doustna, tabletki powlekane. Efekty uboczne Nifuroksazyd definicja.

Jak działa Nifuroksazyd lek

Jak działa Nifuroksazyd: Lek działa przeciwbakteryjnie w świetle przewodu pokarmowego (w żołądku i w jelitach). Nie wchłania się do krwi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nifuroksazyd: NIFUROXAZIDUM

Nifuroksazyd jest w formie: zawiesina doustna, tabletki powlekane

Działanie Nifuroksazyd zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu biegunki u dzieci i dorosłych, w przypadkach zatruć pokarmowych i biegunek zakaźnych.

Jak podawać Nifuroksazyd: Przyjmuj lek w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Zwykle stosuje się go 4 razy na dobę (co 6 godzin), przez 4-6 dni.U dzieci lek stosuje się w mniejszych dawkach, zwykle 4 razy na dobę (co 6 godzin). Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Jeżeli lekarz zaleci Ci przyjmowanie leku np. co 6 godzin, ściśle przestrzegaj tego zalecenia.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeśli nie przyjmiesz dawki w odpowiednim czasie!

Skutki uboczne Nifuroksazyd:

Efekty Nifuroksazyd zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś uczulenie na lek.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie przyjmujesz.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie spożywaj alkoholu w trakcie stosowania leku.

Składniki Nifuroksazyd: Nifuroksazyd (Grodziskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA) zawiesina doustna 220mg/5ml, 1 butelka 90 ml

Nie używaj Nifuroksazyd gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nifuroksazyd w słowniku Efekty uboczne N .