Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Nitrendypina efekty
nitrendypina efekty co to jest
Skutki NITRENDIPINUM tabletki. Efekty uboczne Nitrendypina definicja. Jak działa Lek hamuje napływ.

Jak działa Nitrendypina lek

Jak działa Nitrendypina: Lek hamuje napływ jonów wapnia (Ca++) do komórek mięśnia sercowego, przez co zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen, łagodzi objawy niedokrwienia mięśnia sercowego. Lek rozszerza duże tętnice, obniżając w ten sposób ciśnienie tętnicze krwi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nitrendypina: NITRENDIPINUM

Nitrendypina jest w formie: tabletki

Działanie Nitrendypina zastosowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego różnego pochodzenia.W leczeniu choroby niedokrwiennej serca (dusznicy bolesnej).

Jak podawać Nitrendypina: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Lek przyjmuje się doustnie, zazwyczaj raz dziennie (rano), po spożyciu posiłku, z niewielką ilością płynu.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Nitrendypina: Ból głowy.Uczucie gorąca.Wypieki na twarzy.Obrzęki kończyn dolnych.Wymioty.Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nitrendypina zastosowania: Przyspieszenie akcji serca i kołatanie serca.Ból w klatce piersiowej.Zawroty głowy.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na lek.O tym, że chorujesz na choroby wątroby lub nerek.Powiadom lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Glikozydy naparstnicy, np. Digoksin.Cymetydynę (Altramet, Histodil, Tagamet).Leki obniżające ciśnienie krwi.

Pamiętaj o: W czasie leczenia unikaj obsługiwania urządzeń mechanicznych.Nie zmieniaj gwałtownie pozycji ciała z leżącej na siedzącą lub stojącą. Może to spowodować zawroty głowy, a nawet omdlenie.

Składniki Nitrendypina: Nitrendypina (Anpharm S.A. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne) tabletki 10mg, 30 tabl.

Nie używaj Nitrendypina gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nitrendypina w słowniku Efekty uboczne N .