nitrendypina efekty co to jest
Skutki NITRENDIPINUM tabletki. Efekty uboczne Nitrendypina definicja. Jak działa Lek hamuje napływ.

Jak działa Nitrendypina lek

Jak działa Nitrendypina: Lek hamuje napływ jonów wapnia (Ca++) do komórek mięśnia sercowego, przez co zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen, łagodzi objawy niedokrwienia mięśnia sercowego. Lek rozszerza duże tętnice, obniżając w ten sposób ciśnienie tętnicze krwi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nitrendypina: NITRENDIPINUM

Nitrendypina jest w formie: tabletki

Działanie Nitrendypina zastosowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego różnego pochodzenia.W leczeniu choroby niedokrwiennej serca (dusznicy bolesnej).

Jak podawać Nitrendypina: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Lek przyjmuje się doustnie, zazwyczaj raz dziennie (rano), po spożyciu posiłku, z niewielką ilością płynu.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Nitrendypina: Ból głowy.Uczucie gorąca.Wypieki na twarzy.Obrzęki kończyn dolnych.Wymioty.Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nitrendypina zastosowania: Przyspieszenie akcji serca i kołatanie serca.Ból w klatce piersiowej.Zawroty głowy.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na lek.O tym, że chorujesz na choroby wątroby lub nerek.Powiadom lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Glikozydy naparstnicy, np. Digoksin.Cymetydynę (Altramet, Histodil, Tagamet).Leki obniżające ciśnienie krwi.

Pamiętaj o: W czasie leczenia unikaj obsługiwania urządzeń mechanicznych.Nie zmieniaj gwałtownie pozycji ciała z leżącej na siedzącą lub stojącą. Może to spowodować zawroty głowy, a nawet omdlenie.

Składniki Nitrendypina: Nitrendypina (Anpharm S.A. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne) tabletki 10mg, 30 tabl.

Nie używaj Nitrendypina gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nitrendypina w słowniku Efekty uboczne N .