nitro efekty co to jest
Skutki GLYCEROLI TRINITRAS przezskórny system terapeutyczny. Efekty uboczne Nitro-Dur definicja.

Jak działa Nitro-Dur lek

Jak działa Nitro-Dur: Lek poprawia zaopatrzenie mięśnia sercowego w krew, przez co łagodzi ból serca, który spowodowany jest niedostatecznym dostarczaniem substancji odżywczych (głównie tlenu) do mięśnia sercowego.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nitro-Dur: GLYCEROLI TRINITRAS

Nitro-Dur jest w formie: przezskórny system terapeutyczny

Działanie Nitro-Dur zastosowanie: Lek ma zastosowanie przy leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej.Przy zawale mięśnia sercowego.

Jak podawać Nitro-Dur: Lek stosuje się według wskazówek lekarza.Zwykle plaster przykleja się w okolicy serca co 6 lub co 8 godzin.

Skutki uboczne Nitro-Dur: Bóle głowy.Nudności bądź wymioty.Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi i zwolnienie akcji serca, co może się wyrazić osłabieniem, sennością czy nawet omdleniem.Zaczerwienienie skóry.Wszystkie te objawy mają na ogół przejściowy charakter i najczęściej stopniowo zanikają w miarę przystosowywania organizmu do obecności działającego w nim leku.Gdy powyższe dolegliwości nie ustępują, nasilają się i stają się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nitro-Dur zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na jaskrę.O uczuleniu na nitroglicerynę.Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie, jeżeli zażywasz inne preparaty działające na mięsień sercowy i układ krążenia.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Silne i szybko pojawiające się zaczerwienienie oraz łuszczenie skóry sugeruje uczulenie na lek.Gdy po pewnym okresie stosowania ustalonej przez lekarza dawki ból nie ustępuje (może wystąpić zbyt słaby efekt działania leku), skontaktuj się z lekarzem.W czasie stosowania leku utrzymuj systematyczny kontakt z lekarzem prowadzącym.Jeżeli zależy ci na skuteczności leczenia, zaprzestań palenia papierosów i spożywania alkoholu.

Składniki Nitro-Dur: Nitro-Dur (Schering-Plough S.A.) przezskórny system terapeutyczny 80mg (0,4mg/h), 28 plastrów

Nie używaj Nitro-Dur gdy: Nystatyny.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nitro-Dur w słowniku Efekty uboczne N .