nitroderm efekty co to jest
Skutki GLYCEROLI TRINITRAS przezskórny system terapeutyczny. Efekty uboczne Nitroderm TTS 5.

Jak działa Nitroderm TTS 5 lek

Jak działa Nitroderm TTS 5: Lek poprawia zaopatrzenie mięśnia sercowego w krew, przez co łagodzi ból serca, który spowodowany jest niedostatecznym dostarczaniem substancji odżywczych (głównie tlenu) do mięśnia sercowego.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nitroderm TTS 5: GLYCEROLI TRINITRAS

Nitroderm TTS 5 jest w formie: przezskórny system terapeutyczny

Działanie Nitroderm TTS 5 zastosowanie: Lek ma zastosowanie przy leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej.Przy zawale mięśnia sercowego.

Jak podawać Nitroderm TTS 5: Lek stosuje się według wskazówek lekarza.Zwykle plaster przykleja się w okolicy serca co 6 lub co 8 godzin.

Skutki uboczne Nitroderm TTS 5: Bóle głowy.Nudności bądź wymioty.Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi i zwolnienie akcji serca, co może się wyrazić osłabieniem, sennością czy nawet omdleniem.Zaczerwienienie skóry.Wszystkie te objawy mają na ogół przejściowy charakter i najczęściej stopniowo zanikają w miarę przystosowywania organizmu do obecności działającego w nim leku.Gdy powyższe dolegliwości nie ustępują, nasilają się i stają się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nitroderm TTS 5 zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na jaskrę.O uczuleniu na nitroglicerynę.Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie, jeżeli zażywasz inne preparaty działające na mięsień sercowy i układ krążenia.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Silne i szybko pojawiające się zaczerwienienie oraz łuszczenie skóry sugeruje uczulenie na lek.Gdy po pewnym okresie stosowania ustalonej przez lekarza dawki ból nie ustępuje (może wystąpić zbyt słaby efekt działania leku), skontaktuj się z lekarzem.W czasie stosowania leku utrzymuj systematyczny kontakt z lekarzem prowadzącym.Jeżeli zależy ci na skuteczności leczenia, zaprzestań palenia papierosów i spożywania alkoholu.

Składniki Nitroderm TTS 5: Nitroderm TTS 5 (Novartis Pharma AG) przezskórny system terapeutyczny 25mg, 5mg/24h, 10 plastrów

Nie używaj Nitroderm TTS 5 gdy: Nystatyny.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nitroderm TTS 5 w słowniku Efekty uboczne N .