nitroglycerinum prolongatum co to jest
Skutki GLYCEROLI TRINITRAS tabletki o przedłużonym uwalnianiu, tabletki. Efekty uboczne.

Jak działa Nitroglycerinum prolongatum lek

Jak działa Nitroglycerinum prolongatum: Lek poprawia zaopatrzenie mięśnia sercowego w krew, przez co łagodzi ból serca, który spowodowany jest niedostatecznym dostarczaniem substancji odżywczych (głównie tlenu) do mięśnia sercowego.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nitroglycerinum prolongatum: GLYCEROLI TRINITRAS

Nitroglycerinum prolongatum jest w formie: tabletki o przedłużonym uwalnianiu, tabletki

Działanie Nitroglycerinum prolongatum zastosowanie: Lek ma zastosowanie przy leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej.Przy zawale mięśnia sercowego.

Jak podawać Nitroglycerinum prolongatum: Lek przyjmuje się ściśle wegług wzkazówek lekarza.Zwykle 1-3 razy dziennie w zależności od wskazań indywidualnych.

Skutki uboczne Nitroglycerinum prolongatum: Bóle głowy.Nudności bądź wymioty.Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi i zwolnienie akcji serca, co może się wyrazić osłabieniem, sennością czy nawet omdleniem.Zaczerwienienie skóry.Wszystkie te objawy mają na ogół przejściowy charakter i najczęściej stopniowo zanikają w miarę przystosowywania organizmu do obecności działającego w nim leku.Gdy powyższe dolegliwości nie ustępują, nasilają się i stają się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nitroglycerinum prolongatum zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na jaskrę.O uczuleniu na nitroglicerynę.Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie, jeżeli zażywasz inne preparaty działające na mięsień sercowy i układ krążenia.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Silne i szybko pojawiające się zaczerwienienie oraz łuszczenie skóry sugeruje uczulenie na lek.W czasie stosowania leku utrzymuj systematyczny kontakt z lekarzem prowadzącym.Jeżeli zależy ci na skuteczności leczenia, zaprzestań palenia papierosów i spożywania alkoholu.

Składniki Nitroglycerinum prolongatum: Nitroglycerinum prolongatum (ARGON Zakład Farmaceutyczny Spółka Akcyjna) tabletki o przedłużonym uwalnianiu 6,4mg, 40 tabl. w blistrach

Nie używaj Nitroglycerinum prolongatum gdy: Nystatyny.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nitroglycerinum prolongatum w słowniku Efekty uboczne N .