nootropil efekty co to jest
Skutki PIRACETAMUM roztwór do wstrzykiwań, roztwór do iniekcji, roztwór, kapsułki, tabletki.

Jak działa Nootropil lek

Jak działa Nootropil: Lek działa poprzez usprawnianie metabolizmu komórek nerwowych, zwiększając rezerwę energetyczną komórek w mózgu. Działa szczególnie w stanach niewydolności energetycznej komórek mózgowych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nootropil: PIRACETAMUM

Nootropil jest w formie: roztwór do wstrzykiwań, roztwór do iniekcji, roztwór, kapsułki, tabletki powlekane, granulat do przygotowania roztworu

Działanie Nootropil zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu wielu zaburzeń mózgu, związanych głównie z podeszłym wiekiem. Stosowany jest przy upośledzenu pamięci (trudności zapamiętywania i przypominania), przy zaburzeniach krążenia w mózgu, wywołujących niedokrwienie lub udar, przy zaburzeniach świadomości, przewlekłym alkoholizmie.

Jak podawać Nootropil: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej co 8 godzin, przed spożyciem posiłku, popijając większą ilością wody.Lek w postaci injekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.Dawki stosowane u dzieci są różne w zależności od wieku. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Nootropil: Stan nadmiernego pobudzenia.Nudności, wymioty.Powyższe dolegliwości wystepują rzadko i zwykle tylko na początku zażywania leku.

Efekty Nootropil zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O zauważonych objawach ubocznych, które wystąpiły po zażyciu leku.O tym, że masz skłonność do niskiego ciśnienia krwi.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o:

Składniki Nootropil: Nootropil (Jelfa S.A. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne) roztwór do wstrzykiwań 200mg/ml, 12 amp. 5 ml

Nie używaj Nootropil gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nootropil w słowniku Efekty uboczne N .