normalac efekty co to jest
Skutki LACTULOSUM syrop. Efekty uboczne Normalac definicja. Jak działa Jet to lek o działaniu.

Jak działa Normalac lek

Jak działa Normalac: Jet to lek o działaniu przeczyszczającym, pobudzającym kurczliwość jelit. Jest to syntetycznie otrzymany dwusacharyd, który nie wchłania się z przewodu pokarmowego i nie ulega trawieniu, a w jelicie grubym ulega rozkładowi na kwas octowy i mlekowy. Kwasy te pobudzają perystaltykę jelita oraz powodują przenikanie wody do treści kałowej (rozrzedzają ją).

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Normalac: LACTULOSUM

Normalac jest w formie: syrop

Działanie Normalac zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu przewlekłego zaparcia oraz zaburzeń wywołanych niewydolnością wątroby.

Jak podawać Normalac: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Dawkowanie jest ustalane indywidualnie w zależności od reakcji organizmu na lek. Lek przyjmuje się zwykle w 1 dawce, najkorzystniej przed spożyciem śniadania; gdy lek jest stosowany w kilku dawkach, przyjmuj go przed posiłkami.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Normalac: Czasami na początku leczenia mogą wystąpić bóle brzucha.Nudności, wymioty, biegunka przy stosowaniu zbyt dużych dawek.Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Normalac zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na galaktozemięO tym, że stwierdzono u Ciebie nietolerancji laktozyPoinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Przed zastosowaniem leku lekarz powinien wykluczyć u Ciebie niedrożność jelit, galaktozemię.

Składniki Normalac: Normalac (Molteni Farmaceutici Polska Sp. z o.o.) syrop 66,7g/100 ml, 1 op. 200 ml

Nie używaj Normalac gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Normalac w słowniku Efekty uboczne N .