novo famotidine efekty co to jest
Skutki FAMOTIDINUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Novo - Famotidine definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Novo - Famotidine lek

Jak działa Novo - Famotidine: Lek blokuje receptory histaminowe w żołądku, zmniejszając nadmierne wydzielanie soku żołądkowego.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Novo - Famotidine: FAMOTIDINUM

Novo - Famotidine jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Novo - Famotidine zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby wrzodowej żołądka oraz dwunastnicy i w innych stanach chorobowych, w których błona śluzowa żołądka produkuje zbyt dużo soku żołądkowego.

Jak podawać Novo - Famotidine: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Najczęściej stosuje się lek przed snem, przez okres 4 tygodni.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Novo - Famotidine: Biegunka.Uczucie osłabienia.Ból głowy.

Efekty Novo - Famotidine zastosowania: Nudności, wymioty, wzdęcia lub zaparcia.Wykwity skórne.Osłabienie łaknienia i uczucie suchości w jamie ustnej.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek, inne leki albo pokarmy.O tym, że chorujesz na nerki.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza, jeżeli aktualnie stosujesz inne leki.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Przed rozpoczęciem leczenia tym lekiem wskazane jest wykonanie prześwietlenia żołądka i gastroskopii.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Novo - Famotidine: Novo - Famotidine (Novopharm Ltd.) tabletki powlekane 20mg, 100 tabl. w pojemniku

Nie używaj Novo - Famotidine gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Novo - Famotidine w słowniku Efekty uboczne N .