Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Forte Nurofen efekty
forte nurofen efekty co to jest
Skutki IBUPROFENUM granulat musujący, tabletki powlekane. Efekty uboczne Nurofen Forte definicja.

Jak działa Nurofen Forte lek

Jak działa Nurofen Forte: Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nurofen Forte: IBUPROFENUM

Nurofen Forte jest w formie: granulat musujący, tabletki powlekane

Działanie Nurofen Forte zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków, zaczerwienienia stawów na tle reumatycznym, bólów głowy, zębów, mięśni oraz bólów związanych z okresem krwawienia miesięcznego.

Jak podawać Nurofen Forte: Lek stosowany jest doustnie.Przyjmuj lek co 4-6 godzin, po posiłku, w dawkach ustalonych przez lekarza.Zawartość saszetki należy rozpuścić w niewielkiej ilości letniej wody i wypić podczas lub po posiłkuPrzyjmuj dokładnie ustaloną dawkę.Stosuj lek 2-3 tygodnie, jeżeli lekarz nie ustali inaczej. Jedynie lekarz może zdecydować o innej częstotliwości stosowania leku i długości jego przyjmowania.NIE NALEŻY STOSOWAĆ LEKU U DZIECI.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz przyjąć lek na czas, nidy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Nurofen Forte: Nudności, wymioty.Zgaga lub niestrawność.Bóle i skurcze żołądka.Biegunka.Powyższe dolegliwości są mniej nasilone lub w ogóle nie występują przy stosowaniu czopków. Gdy dolegliwości te nie ustępują, mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.Zawroty i ból głowy.

Efekty Nurofen Forte zastosowania: Pokrzywkę, rumień na skórze.Swędzenie skóry.Szum w uszach i osłabienie słuchu.Krwawienie z przewodu pokarmowego (stolce koloru smoły lub z domieszką krwi).Obrzęk stóp i kostek.Podwójne widzenie.Utrudnione lub bolesne oddawanie moczu.Osłabienie apetytu.Nerwowość.Gdy pojawią się powyższe niepożądane objawy, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedyś uczulenie na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne (Polopirynę, Piroksikam, Indometacynę, Naproksen, Fenylobutazon i inne).O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy oraz stanach zapalnych przewodu pokarmowego.O chorobach serca i krwi.O chorobie nerek lub wątroby.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.Poinformuj lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Doustne leki przeciwzakrzepowe (np. Dikumarol, Warfarynę i inne).Fenytoinę.Doustne leki przeciwcukrzycowe.Sulfonamidy (Amidoksal, Biseptol, Sulfadiazin, Urenil, Sulfaguanidynę).Leki wpływające na poziom kwasu moczowego (Benemid, Milurit, Probenecyd i inne).

Pamiętaj o: Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie leczenia (badania krwi, moczu, oraz badania wydolności wątroby).

Składniki Nurofen Forte: Nurofen Forte (Boots Healthcare International) granulat musujący 400mg, 12 sasz. 4,31 g

Nie używaj Nurofen Forte gdy: Napojów alkoholowych.Regularnego przyjmowania Polopiryny.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nurofen Forte w słowniku Efekty uboczne N .