nurofen efekty co to jest
Skutki IBUPROFENUM tabletki powlekane, zawiesina, granulat musujący. Efekty uboczne Nurofen.

Jak działa Nurofen lek

Jak działa Nurofen: Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nurofen: IBUPROFENUM

Nurofen jest w formie: tabletki powlekane, zawiesina, granulat musujący

Działanie Nurofen zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków, zaczerwienienia stawów na tle reumatycznym, bólów głowy, zębów, mięśni oraz bólów związanych z okresem krwawienia miesięcznego.

Jak podawać Nurofen: Lek stosowany jest doustnie.Przyjmuj lek co 4-6 godzin, po posiłku, w dawkach ustalonych przez lekarza.Zawartość saszetki należy rozpuścić w niewielkiej ilości letniej wody i wypić podczas lub po posiłkuPrzyjmuj dokładnie ustaloną dawkę.Stosuj lek 2-3 tygodnie, jeżeli lekarz nie ustali inaczej. Jedynie lekarz może zdecydować o innej częstotliwości stosowania leku i długości jego przyjmowania.NIE NALEŻY STOSOWAĆ LEKU U DZIECI.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz przyjąć lek na czas, nidy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Nurofen: Nudności, wymioty.Zgaga lub niestrawność.Bóle i skurcze żołądka.Biegunka.Powyższe dolegliwości są mniej nasilone lub w ogóle nie występują przy stosowaniu czopków. Gdy dolegliwości te nie ustępują, mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.Zawroty i ból głowy.

Efekty Nurofen zastosowania: Pokrzywkę, rumień na skórze.Swędzenie skóry.Szum w uszach i osłabienie słuchu.Krwawienie z przewodu pokarmowego (stolce koloru smoły lub z domieszką krwi).Obrzęk stóp i kostek.Podwójne widzenie.Utrudnione lub bolesne oddawanie moczu.Osłabienie apetytu.Nerwowość.Gdy pojawią się powyższe niepożądane objawy, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedyś uczulenie na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne (Polopirynę, Piroksikam, Indometacynę, Naproksen, Fenylobutazon i inne).O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy oraz stanach zapalnych przewodu pokarmowego.O chorobach serca i krwi.O chorobie nerek lub wątroby.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.Poinformuj lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Doustne leki przeciwzakrzepowe (np. Dikumarol, Warfarynę i inne).Fenytoinę.Doustne leki przeciwcukrzycowe.Sulfonamidy (Amidoksal, Biseptol, Sulfadiazin, Urenil, Sulfaguanidynę).Leki wpływające na poziom kwasu moczowego (Benemid, Milurit, Probenecyd i inne).

Pamiętaj o: Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie leczenia (badania krwi, moczu, oraz badania wydolności wątroby).

Składniki Nurofen: Nurofen (Boots Healthcare International) tabletki powlekane 200mg, 4 tabl.

Nie używaj Nurofen gdy: Napojów alkoholowych.Regularnego przyjmowania Polopiryny.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nurofen w słowniku Efekty uboczne N .