Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Nystatin efekty
nystatin efekty co to jest
Skutki NYSTATINUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Nystatin definicja. Jak działa Jest to.

Jak działa Nystatin lek

Jak działa Nystatin: Jest to antybiotyk przeciwgrzybiczy. Działa na grzyby poprzez niszczenie ich błony komórkowej.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nystatin: NYSTATINUM

Nystatin jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Nystatin zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń jamy ustnej, gardła, nosa, pochwy i warg sromowych oraz przewodu pokarmowego, wywołanych przez grzyby chorobotwórcze.

Jak podawać Nystatin: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.Doustnie lek stosowany jest najczęściej co 6 lub co 8 godzin, w trakcie posiłku.Przyjmuj dokładnie ustaloną przez lekarza dawkę.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Nystatin: Nudności, wymioty, biegunka.Gdy powyższe niepożądane objawy nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.Gdy wystąpi uczucie podrażnienia w pochwie (rzadko), zgłoś to lekarzowi.

Efekty Nystatin zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Stosuj lek tak długo, jak zalecił Ci lekarz, nawet jeśli wydaje Ci się, że objawy choroby ustąpiły.Grzybica jest chorobą zakaźną przenoszoną przez kontakt osobisty, bieliznę i ręczniki. Używaj oddzielnych ręczników, pierz w gorącej wodzie bieliznę i pościel. Myj i dezynfekuj wannę oraz inne naczynia, w których się kąpiesz lub myjesz. Dbaj o higienę osobistą.Nie odstępuj leku innym osobom. Lek został przepisany wyłącznie dla Ciebie. Jeżeli zakażenie dotyczy narządow płciowych, jednocześnie powinien się leczyć partner seksualny.

Składniki Nystatin: Nystatin (RAO Biopreparat) tabletki powlekane 500000j.m., 20 tabl.

Nie używaj Nystatin gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nystatin w słowniku Efekty uboczne N .