Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Oflodinex efekty
oflodinex efekty co to jest
Skutki OFLOXACINUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Oflodinex definicja. Jak działa Jest to.

Jak działa Oflodinex lek

Jak działa Oflodinex: Jest to antybiotyk z grupy Fluorochinolonów, który działa niszcząco na wiele gatunków bakterii.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Oflodinex: OFLOXACINUM

Oflodinex jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Oflodinex zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń układu moczowo-płciowego, dróg oddechowych, układu pokarmowego, kości i stawów, ucha, nosa i gardła. Dotyczy to zakażeń wywołanych bakteriami wrażliwymi na ten antybiotyk.

Jak podawać Oflodinex: Lek stosowany jest doustnie, w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Zwykle stosuje się go co 12 godzin (rano i wieczorem), przed posiłkiem lub po jego spożyciu.Przyjmuj dokładnie ustaloną przez lekarza dawkę przez okres, który Ci zalecił.NIE NALEŻY STOSOWAĆ LEKU U DZIECI DO 18 ROKU ŻYCIA.Pamiętaj! Nawet jeżeli zapomisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Oflodinex: Nudności, wymioty, bóle i skurcze brzucha.Wysypka skórna, pokrzywka, obrzęk twarzy, języka, gardła. Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.Bóle mięśni i stawów, drętwienie kończyn.Ból głowy, zawroty głowy, zaburzenia widzenia i koordynacji.Uczulenie na światło.Gdy powyższe niepożądane działania nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Oflodinex zastosowania: Drgawek.Stanów niepokoju, pobudzenia, halucynacji (szczególnie u osób w podeszłym wieku).Wszystkie powyższe niepożądane działania ustępują po przerwaniu stosowania leku.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek lub inne leki z grupy chinolonów.Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczesz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Leki zobojętniające sok żołądkowy, które zawierają glin lub magnez.

Pamiętaj o: W czasie zażywania leku unikaj prowadzenia samochodu i obsługiwania maszyn wymagających dobrej koncentracji uwagi.W czasie stosowania leku i kilka dni po jego zaprzestaniu nie narażaj się na działanie promieni słonecznych oraz naświetlania promieniami nadfioletowymi.Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Oflodinex: Oflodinex (Polpharma S.A. Starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne) tabletki powlekane 200mg, 10 tabl. w fiolce

Nie używaj Oflodinex gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Oflodinex w słowniku Efekty uboczne O .