Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek H Ophticor efekty
ophticor efekty co to jest
Skutki HYDROCORTISONUM krople do oczu. Efekty uboczne Ophticor H definicja. Jak działa Lek należy.

Jak działa Ophticor H lek

Jak działa Ophticor H: Lek należy do grupy hormonów zwanych glikokortykosteroidami.Jest naturalnym hormonem ludzkim, wydzielanym przez korę nadnerczy. Działa przeciwzapalnie (zmniejsza zaczerwienienie i swędzenie skóry).

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Ophticor H: HYDROCORTISONUM

Ophticor H jest w formie: krople do oczu

Działanie Ophticor H zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu stanów zapalnych różnych narządów i tkanek oraz chorób o podłożu alergicznym, w tej postaci - w leczeniu przewlekłych chorób oczu (owrzodzenie spojówki, zapalenie naczyniówki, zapalenie miąższowe rogówki, zapalenie spojówki i brzegów powiek).Lek stosowany jest również w stanach pourazowych gałki ocznej.

Jak podawać Ophticor H: Lek stosuje się ściśle według wskazówek lekarza.Zwykle stosuje się 1-2 krople 3-4 razy dziennie. Leku nie należy stosować dłużej niż 2 tygodnie.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeśli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Ophticor H: Lek może powodować opóźnienie gojenia tkanek gałki ocznej, co może sprzyjać zakażeniu głębszych części oka.Jaskrę i zaćmę - w szczególności przy długotrwałym stosowaniu preparatu.

Efekty Ophticor H zastosowania: Nadużywanie preparatu może powodować wchłanianie leku do organizmu i powodować wystąpienie układowych działań niepożądanych (zaburzenia stężenia glukozy we krwi, obniżenie odporności, zaostrzenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy)

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorowałeś lub chorujesz na gruźlicę.O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.O tym, że chorujesz na cukrzycę.O tym, że chorujesz na chorobę nadciśnieniową.O tym, że chorujesz na kamicę nerkową lub inne choroby nerek.O tym, że chorujesz na jaskrę (choroba oczu), zakażenia grzybicze skóry, odbytu, oczu.O tym, że stwierdzono u Ciebie nużliwość mięśni, chorobę zwaną Miastenia gravis, którą charakteryzuje uogólniona męczliwość mięśni.Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Fenytoinę.Luminal.

Pamiętaj o: W trakcie leczenia tym lekiem ogranicz do minimum spożycie słonych potraw.Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie leczenia.

Składniki Ophticor H: Ophticor H (Continental Pharma Inc) krople do oczu 10mg/ml, 1 op. 3 ml

Nie używaj Ophticor H gdy: Napojów alkoholowych.Leków z grupy salicylanów, tzn. Aspiryny, Polopiryny itp.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Ophticor H w słowniku Efekty uboczne O .