Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Oracef efekty
oracef, efekty
Skutki CEFALEXINUM kapsułki. Efekty uboczne Oracef definicja. Jak działa Lek należy do antybiotyków z grupy cefalosporyn opinie.

Jak działa Oracef lek

Jak działa Oracef: Lek należy do antybiotyków z grupy cefalosporyn, których działanie bakteriobójcze jest podobne do działania penicylin.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Oracef: CEFALEXINUM

Oracef jest w formie: kapsułki

Działanie Oracef zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń - bakteriami wrażliwymi na lek - różnych narządów np. układu moczowego, zakażenia skóry i warst podskórnych, zakażenia dróg oddechowych, zębów oraz tkanek okołozębnych.

Jak podawać Oracef: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.W lżejszych postaciach zakażenia lek przyjmuje się zwykle co 12 godzin, w cięższych postaciach co 6 lub co 8 godzin. Lek może być przyjmowany niezależnie od posiłku.Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Oracef: Biegunka. Gdy powyższa dolegliwość wystąpi i nasila się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Oracef zastosowania: Uczuleniowe zmiany na skórze, pokrzywkę, wysypki, obrzęk naczyń krwionośnych.Objawy przedawkowania: nudności, wymioty, uczucie ciężaru w nadbrzuszu, biegunkę. Zaprzestań przyjmowania leku i szybko skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że stwierdzono u Ciebie uczulenie na jakikolwiek antybiotyk z grupy cefalosporyn lub penicylin.O tym, że chorujesz na choroby nerek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: W czasie stosowania leku mogą się pojawić fałszywie dodatnie wyniki na obecność cukru w moczu.Przy długotrwałym stosowaniu leku może dojść do nadkażenia bakteriami niewrażliwymi na działanie leku, grzybami chorobotwórczymi lub drożdżakami.

Składniki Oracef: Oracef (Krka d.d., Novo mesto) kapsułki 0,5g, 16 kaps.

Nie używaj Oracef gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
    Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Oracef w słowniku Efekty uboczne O .