Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Oracef efekty
oracef efekty co to jest
Skutki CEFALEXINUM kapsułki. Efekty uboczne Oracef definicja. Jak działa Lek należy do antybiotyków.

Jak działa Oracef lek

Jak działa Oracef: Lek należy do antybiotyków z grupy cefalosporyn, których działanie bakteriobójcze jest podobne do działania penicylin.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Oracef: CEFALEXINUM

Oracef jest w formie: kapsułki

Działanie Oracef zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń - bakteriami wrażliwymi na lek - różnych narządów np. układu moczowego, zakażenia skóry i warst podskórnych, zakażenia dróg oddechowych, zębów oraz tkanek okołozębnych.

Jak podawać Oracef: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.W lżejszych postaciach zakażenia lek przyjmuje się zwykle co 12 godzin, w cięższych postaciach co 6 lub co 8 godzin. Lek może być przyjmowany niezależnie od posiłku.Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Oracef: Biegunka. Gdy powyższa dolegliwość wystąpi i nasila się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Oracef zastosowania: Uczuleniowe zmiany na skórze, pokrzywkę, wysypki, obrzęk naczyń krwionośnych.Objawy przedawkowania: nudności, wymioty, uczucie ciężaru w nadbrzuszu, biegunkę. Zaprzestań przyjmowania leku i szybko skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że stwierdzono u Ciebie uczulenie na jakikolwiek antybiotyk z grupy cefalosporyn lub penicylin.O tym, że chorujesz na choroby nerek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: W czasie stosowania leku mogą się pojawić fałszywie dodatnie wyniki na obecność cukru w moczu.Przy długotrwałym stosowaniu leku może dojść do nadkażenia bakteriami niewrażliwymi na działanie leku, grzybami chorobotwórczymi lub drożdżakami.

Składniki Oracef: Oracef (Krka d.d., Novo mesto) kapsułki 0,5g, 16 kaps.

Nie używaj Oracef gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Oracef w słowniku Efekty uboczne O .