Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Ostelavit efekty
ostelavit efekty co to jest
Skutki COLECALCIFEROLUM tabletki. Efekty uboczne Ostelavit definicja. Jak działa Witamina D3 jest.

Jak działa Ostelavit lek

Jak działa Ostelavit: Witamina D3 jest jedną z witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Reguluje gospodarkę wapniowo-fosforową. Odgrywa zasadniczą rolę w ułatwianiu wchłaniania wapnia i fosforu w jelitach oraz wapnienia kości. Reguluje również wydalanie wapnia i fosforu przez nerki.Odpowiednia ilość witaminy D3 zapobiega powstawaniu krzywicy.Najbogatszym źródłem witaminy jest tran. Poza tym, źródłem tej witaminy są następujące ryby: sardynka, śledź, łosoś, makrele.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Ostelavit: COLECALCIFEROLUM

Ostelavit jest w formie: tabletki

Działanie Ostelavit zastosowanie: Głównym wskazaniem jest zapobieganie i leczenie krzywicy.TężyczkaŁuszczycaTrądzik młodzieńczyZapobieganie rozmiękaniu kości.Niedoczynność przytarczyc.Jako leczenie wspomagające w osteoporozie.

Jak podawać Ostelavit: Witaminę D3 podajemy doustnie w postaci tabletek.Profilaktyka krzywicy: podajemy zazwyczaj od 3 tygodnia życia noworodka do 1 roku życia 400-1000 j.m na dobę; wcześniaki i dzieci z ciąż mnogich - 2500 j.m wit. D3 na dobę od 10 dnia życia.W leczeniu krzywicy stosuje się dawki od 4-10 tys j.m na dobę przez 4-6 tygodni; do 4 tys w j.m przez 4-6 tygodni w krzywicy łagodnej niepełnoobjawowej.

Skutki uboczne Ostelavit: Objawy zatrucia: mdłości i wymioty, utrata łaknienia.Bóle głowy, osłabienie, zmniejszenie masy ciała.

Efekty Ostelavit zastosowania: Niewydolność krążenia, nadciśnienie.Niewydolność nerek.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś w ciąży.O tym, że chorujesz na nadczynność tarczycy.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Leki tiazydoweLeki przeciwpadaczkoweRyfampicynęCholestyraminę

Pamiętaj o: Nie należy przyjmować różnych preparatów zawierających witaminę D.Jeśli zauważysz, że występują u Ciebie lub Twojego dziecka niepożądane skutki przyjmowania preparatu natychmiast zgłoś to lekarzowi.

Składniki Ostelavit: Ostelavit (Glaxo Wellcome S.A.) tabletki 25mcg, 30 tabl.

Nie używaj Ostelavit gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Ostelavit w słowniku Efekty uboczne O .