Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek 240 Oxycardil efekty
oxycardil, efekty
Skutki DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu. Efekty uboczne Oxycardil 240 definicja. Jak działa Należy do klasy leków zwanych ,,blokerami kanału opinie.

Jak działa Oxycardil 240 lek

Jak działa Oxycardil 240: Należy do klasy leków zwanych ,,blokerami kanału wapniowego".Blokuje on napływ jonu wapnia (Ca++) do wnętrza komórki sercowej oraz komórki w ścianie naczyń krwionośnych. Powoduje to rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi, a serce otrzymuje więcej tlenu.Diltiazem obniża także ciśnienie krwi, oszczędza w ten sposób serce i zmniejsza jego zapotrzebowanie na tlen.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Oxycardil 240: DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM

Oxycardil 240 jest w formie: tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu

Działanie Oxycardil 240 zastosowanie: Stosowany w nadciśnieniu tętniczym oraz w leczeniu i zapobieganiu dusznicy bolesnej (zamostkowe bóle serca).

Jak podawać Oxycardil 240: Lek przyjmuje się doustnie przed posiłkami, w dawkach i z częstotliwością zleconą przez lekarza, zwykle 1 tabl. 1-2 razy na dobę.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej.

Skutki uboczne Oxycardil 240: Uczucie zmęczenia.Nudności.Utrata apetytu.Bóle głowy.Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Oxycardil 240 zastosowania: Obrzęki kostek i stóp.Wysypkę skórną.Nieregularną akcję serca.Zaparcia.Kłopoty z oddychaniem. Gdyby pojawiły się powyższe dolegliwości, skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na wątrobę, nerki, przewlekłą niewydolność serca.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie a zwłaszcza o stosowaniu: Atenololu, Nadololu, Propranololu, Digoksyny.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie wolno nagle przerwać leczenia bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.Nie przemęczaj się podczas ćwiczeń fizycznych lub wysiłku.Nie zmieniaj gwałtownie pozycji swego ciała (ryzyko omdlenia, urazów).

Składniki Oxycardil 240: Oxycardil 240 (Schwarz Pharma Sp. z o.o.) tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu 240mg, 60 tabl.

Nie używaj Oxycardil 240 gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
    Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Oxycardil 240 w słowniku Efekty uboczne O .