Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek 60 Oxycardil efekty
oxycardil efekty co to jest
Skutki DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Oxycardil 60 definicja. Jak.

Jak działa Oxycardil 60 lek

Jak działa Oxycardil 60: Należy do klasy leków zwanych ,,blokerami kanału wapniowego".Blokuje on napływ jonu wapnia (Ca++) do wnętrza komórki sercowej oraz komórki w ścianie naczyń krwionośnych. Powoduje to rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi, a serce otrzymuje więcej tlenu.Diltiazem obniża także ciśnienie krwi, oszczędza w ten sposób serce i zmniejsza jego zapotrzebowanie na tlen.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Oxycardil 60: DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM

Oxycardil 60 jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Oxycardil 60 zastosowanie: Stosowany w nadciśnieniu tętniczym oraz w leczeniu i zapobieganiu dusznicy bolesnej (zamostkowe bóle serca).

Jak podawać Oxycardil 60: Lek przyjmuje się doustnie przed posiłkami, w dawkach i z częstotliwością zleconą przez lekarza, zwykle 1 tabl. 3-4 razy na dobę.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej.

Skutki uboczne Oxycardil 60: Uczucie zmęczenia.Nudności.Utrata apetytu.Bóle głowy.Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Oxycardil 60 zastosowania: Obrzęki kostek i stóp.Wysypkę skórną.Nieregularną akcję serca.Zaparcia.Kłopoty z oddychaniem. Gdyby pojawiły się powyższe dolegliwości, skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na wątrobę, nerki, przewlekłą niewydolność serca.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie a zwłaszcza o stosowaniu: Atenololu, Nadololu, Propranololu, Digoksyny.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie wolno nagle przerwać leczenia bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.Nie przemęczaj się podczas ćwiczeń fizycznych lub wysiłku.Nie zmieniaj gwałtownie pozycji swego ciała (ryzyko omdlenia, urazów).

Składniki Oxycardil 60: Oxycardil 60 (Schwarz Pharma Sp. z o.o.) tabletki powlekane 60mg, 30 tabl.

Nie używaj Oxycardil 60 gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Oxycardil 60 w słowniku Efekty uboczne O .