Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Infant Baby Panadol efekty
infant baby panadol efekty co to jest
Skutki PARACETAMOLUM zawiesina doustna. Efekty uboczne Panadol Baby definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Panadol Baby & Infant lek

Jak działa Panadol Baby & Infant: Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Panadol Baby & Infant: PARACETAMOLUM

Panadol Baby & Infant jest w formie: zawiesina doustna

Działanie Panadol Baby & Infant zastosowanie: Lek stosowany jest w zwalczaniu gorączki, w leczeniu bólów, obrzęków, zaczerwienienia, drętwienia stawów, bólów mięśni i kości różnego pochodzenia oraz bólów głowy.W leczeniu stanów przeziębienia i grypy.

Jak podawać Panadol Baby & Infant: Lek przyjmowany jest doustnie.Dzieci: średnio 10-15 mg/kg masy ciała/dawkę jednorazowo lub w stałych odstępach czasu, nie częściej niż co 4 godziny.Nie należy przekraczać dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała/dobę.Najczęściej (zalecenia producenta): Do 3-ego miesiąca życia nie stosować preparatów doustnych bez konsultacji z lekarzem! do 6 miesiąca (do 7 kg) jednorazowo 70-100 mg do 350 mg na dobę, do 1 r.ż. (do 10 kg) jednorazowo 100-150 mg do 500 mg na dobę, do 3 lat (do 15 kg) jednorazowo 150-200 mg do 750 mg na dobę, do 6 lat (do 22 kg) jednorazowo 200-300 mg do 1000 mg na dobę, do 9 lat (do 30 kg) jednorazowo 300-500 mg do 1500 mg na dobę, do 12 lat (do 40 kg) jednorazowo 400-600 mg do 2000 mg na dobę, powyżej 40 kg wagi dawkowanie jak dla dorosłych. W chorobach nowotworowych 10-12 mg/kg masy ciała co 4 godziny nie przekraczając dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała. Nie podawać dzieciom dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.Dokładne dawkowanie każdego preparatu znajduje się na dołączonej do niego ulotce!

Skutki uboczne Panadol Baby & Infant: Nudności, wymioty.Reakcja alergiczna w postaci wysypki skórnej.Uszkodzenie krwi.

Efekty Panadol Baby & Infant zastosowania: Uszkodzenia wątroby i nerek (przy długim stosowaniu).Zapalenia trzustki.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.O chorobie nerek lub wątroby.O chorobie krwi.O tym, że chorujesz na cukrzycę.Poinformuj lekarza o innych lekach zażywanych w tym samym czasie.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania).

Zapytaj lekarza: Napoje alkoholowe i kofeinę.Doustne leki przeciwzakrzepowe (np. Dikumarol, Warfarynę)Fenytoinę.

Pamiętaj o:

Składniki Panadol Baby & Infant: Panadol Baby & Infant (SmithKline Beecham Pharmaceuticals-Brentford) zawiesina doustna 120mg/5ml, 1 op. 100 ml

Nie używaj Panadol Baby & Infant gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Panadol Baby & Infant w słowniku Efekty uboczne P .