Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Panclor efekty
panclor efekty co to jest
Skutki CEFACLORUM kapsułki. Efekty uboczne Panclor definicja. Jak działa Lek należy do antybiotyków.

Jak działa Panclor lek

Jak działa Panclor: Lek należy do antybiotyków z grupy Cefalosporyn, których działanie jest podobne do bakteriobójczego działania penicylin.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Panclor: CEFACLORUM

Panclor jest w formie: kapsułki

Działanie Panclor zastosowanie: Używa się go do zwalczania różnych zakażeń bakteriami wrażliwymi na lek, np. zakażeń gardła, uszu, skóry i dróg moczowych oraz innych narządów i tkanek.

Jak podawać Panclor: Lek przyjmuje się ściśle według wskazówek lekarza.Lek w kapsułkach przyjmowany jest doustnie, godzinę przed lub po posiłku, i należy popijać go wodą. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Panclor: Reakcje alergiczne, tzn. wysypki skórne, swędzenie, pokrzywka.Biegunki (mogą być groźne dla życia) oraz nudności i wymioty, które są najczęstszym działaniem ubocznym podczas stosowania leku.Szkodliwe działanie na nerki i wątrobę. Gdyby pojawiły się takie objawy jak: silna biegunka z domieszką krwi, trudności z oddychaniem, wysypka lub pokrzywka, uczucie zmęczenia, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Panclor zastosowania: Przy długotrwałym stosowaniu - rozwój grzybicy.Zaburzenia w krzepnięciu krwi.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Cefalosporyn lub Penicylin.O tym, że chorujesz na choroby nerek.O tym, że chorujesz na cukrzycę (możliwość fałszywych oznaczeń cukru w moczu).Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, zwłaszcza o stosowanych przy leczeniu dny moczanowej, np. Milurit.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeśli lekarz zadecyduje o odstawieniu leku, wyrzuć niezużyte ilości leku. Nie ma sensu przechowywanie go, gdyż może on stracić swoją skuteczność.Chroń lek przed światłem.

Składniki Panclor: Panclor (Grodziskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA) kapsułki 250mg, 15 kaps.

Nie używaj Panclor gdy: Antybiotyków z grupy Aminoglikozydów, np. Gentamycyny, Tobramycyny.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Panclor w słowniku Efekty uboczne P .