pardopa efekty co to jest
Skutki CARBIDOPUM + LEVODOPUM tabletki. Efekty uboczne Pardopa definicja. Jak działa Lek poprawia.

Jak działa Pardopa lek

Jak działa Pardopa: Lek poprawia funkcję ośrodków nerwowych w mózgu, regulujących ruchy mimowolne i napięcie mięśni. Zaburzenie ich funkcji jest przyczyną choroby Parkinsona.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Pardopa: CARBIDOPUM + LEVODOPUM

Pardopa jest w formie: tabletki

Działanie Pardopa zastosowanie: W leczeniu choroby i zespołu Parkinsona.Usuwa sztywność i spowolnienie ruchowe.

Jak podawać Pardopa: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący, najczęściej co 12 godzin. Zapamiętaj dokładnie, jakie zasady dawkowania ustalił Ci lekarz.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Pardopa: Bóle brzucha.Nudności.Gorszy apetyt.Ślinotok.Gdy powyższe dolegliwości utrzymują się lub nasilają, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Pardopa zastosowania: Mimowolne ruchy twarzy.Zaciskanie powiek.Napadowe bicie serca.Swędzenie skóry.Przykry zapach potu.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na lek.O tym, że chorujesz na jaskrę.O tym, że wykryto u Ciebie czerniaka.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Amitryptylinę.Leki należące do grupy barbituranów.Relanium.Insulinę.Hydroxyzynę.

Pamiętaj o: Pokarmy bogatobiałkowe takie jak mleko i twaróg osłabiają wchłanianie leku.W czasie stosowania leku unikaj prowadzenia pojazdów samochodowych oraz obsługiwania maszyn będących w ruchu.

Składniki Pardopa: Pardopa (Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.) tabletki -, 100 tabl. w pojemniku

Nie używaj Pardopa gdy: Leków należących do grupy inhibitorów MAO (Deprenyl, Jumex, Nardil, Parnate, Segan, Selerin, Selenor).

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Pardopa w słowniku Efekty uboczne P .