Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Parlodel efekty
parlodel efekty co to jest
Skutki BROMOCRIPTINI MESILAS tabletki. Efekty uboczne Parlodel definicja. Jak działa Działa na.

Jak działa Parlodel lek

Jak działa Parlodel: Działa na ośrodkowy układ nerwowy, hamuje wydzielanie hormonu produkowanego w przednim płacie przysadki mózgowej. Wykazuje również działanie rozkurczające na naczynia krwionośne.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Parlodel: BROMOCRIPTINI MESILAS

Parlodel jest w formie: tabletki

Działanie Parlodel zastosowanie: Lek znalazł zastosowanie w leczeniu choroby Parkinsona, w hamowaniu nadmiernej produkcji mleka przez gruczoły piersiowe, w leczeniu zapalenia gruczołu piersiowego, zespołu przedmiesiączkowego, bezpłodności.W leczeniu gigantyzmu, guzach przysadki produkujących prolaktynę.

Jak podawać Parlodel: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Lek stosuje się w dawkach indywidualnych dla danego pacjenta, zaczynając od małej dawki i stopniowo zwiększając aż do dawki skutecznej. Dawki oraz częstotliwość ich podawania zależą od stanu chorobowego, w którym je podajemy. Postacie doustne należy przyjmować w czasie posiłku.W niektórych przypadkach dawkowanie zależne jest od poziomu prolaktyny w surowicy krwi.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Parlodel: Przy stosowaniu małych dawek zwykle nie występują. Mogą pojawić się nudności, wymioty, uczucie senności, przekrwienie nosa, uczucie zawrotów głowy i omdlenia przy nagłej zmianie pozycji ciała.Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Parlodel zastosowania: Uczucie zmęczenia, znużenia, dezorientację, halucynacje, stany psychotyczne, pobudzenie psychoruchowe oraz zaburzenia funkcji pęcherza moczowego w przypadku stosowania większych dawek.

Poinformuj lekarza gdy: Poinformuj lekarza o nadwrażliwości na lek.O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.O tym, że chorujesz na chorobę wieńcową.O tym, że stwierdzono u Ciebie zatrucie ciążowe (gestozę).Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Leki obniżające ciśnienie krwi, Metoklopramid, Lewodopa.Erytromycynę, Thioridazin, Fenotiazynę.

Pamiętaj o: Nie stosuj leku gdy przyjmujesz doustne leki antykoncepcyjne.Nie przyjmuj alkoholu w czasie stosowania leku.Chroń tabletki przed światłem.

Składniki Parlodel: Parlodel (Novartis Pharma AG) tabletki 2,5mg, 30 tabl.

Nie używaj Parlodel gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Parlodel w słowniku Efekty uboczne P .