parlodel efekty co to jest
Skutki BROMOCRIPTINI MESILAS tabletki. Efekty uboczne Parlodel definicja. Jak działa Działa na.

Jak działa Parlodel lek

Jak działa Parlodel: Działa na ośrodkowy układ nerwowy, hamuje wydzielanie hormonu produkowanego w przednim płacie przysadki mózgowej. Wykazuje również działanie rozkurczające na naczynia krwionośne.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Parlodel: BROMOCRIPTINI MESILAS

Parlodel jest w formie: tabletki

Działanie Parlodel zastosowanie: Lek znalazł zastosowanie w leczeniu choroby Parkinsona, w hamowaniu nadmiernej produkcji mleka przez gruczoły piersiowe, w leczeniu zapalenia gruczołu piersiowego, zespołu przedmiesiączkowego, bezpłodności.W leczeniu gigantyzmu, guzach przysadki produkujących prolaktynę.

Jak podawać Parlodel: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Lek stosuje się w dawkach indywidualnych dla danego pacjenta, zaczynając od małej dawki i stopniowo zwiększając aż do dawki skutecznej. Dawki oraz częstotliwość ich podawania zależą od stanu chorobowego, w którym je podajemy. Postacie doustne należy przyjmować w czasie posiłku.W niektórych przypadkach dawkowanie zależne jest od poziomu prolaktyny w surowicy krwi.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Parlodel: Przy stosowaniu małych dawek zwykle nie występują. Mogą pojawić się nudności, wymioty, uczucie senności, przekrwienie nosa, uczucie zawrotów głowy i omdlenia przy nagłej zmianie pozycji ciała.Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Parlodel zastosowania: Uczucie zmęczenia, znużenia, dezorientację, halucynacje, stany psychotyczne, pobudzenie psychoruchowe oraz zaburzenia funkcji pęcherza moczowego w przypadku stosowania większych dawek.

Poinformuj lekarza gdy: Poinformuj lekarza o nadwrażliwości na lek.O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.O tym, że chorujesz na chorobę wieńcową.O tym, że stwierdzono u Ciebie zatrucie ciążowe (gestozę).Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Leki obniżające ciśnienie krwi, Metoklopramid, Lewodopa.Erytromycynę, Thioridazin, Fenotiazynę.

Pamiętaj o: Nie stosuj leku gdy przyjmujesz doustne leki antykoncepcyjne.Nie przyjmuj alkoholu w czasie stosowania leku.Chroń tabletki przed światłem.

Składniki Parlodel: Parlodel (Novartis Pharma AG) tabletki 2,5mg, 30 tabl.

Nie używaj Parlodel gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Parlodel w słowniku Efekty uboczne P .