persantin efekty co to jest
Skutki DIPYRIDAMOLUM drażetki. Efekty uboczne Persantin definicja. Jak działa Hamuje agregację.

Jak działa Persantin lek

Jak działa Persantin: Hamuje agregację płytek krwi, wpływa na krzepnięcie krwi.Zmniejsza stężenie lipidów, głównie cholesterolu w surowicy krwi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Persantin: DIPYRIDAMOLUM

Persantin jest w formie: drażetki

Działanie Persantin zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu miażdżycy naczyń wieńcowych, przewlekłej niewydolności wieńcowej.W zapobieganiu procesom zakrzepowo-zatorowym. Hamuje zlepianie się płytek krwi.

Jak podawać Persantin: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza prowadzącego. Zwykle zażywa się go co 8 godzin, na czczo, godzinę przed spożyciem posiłku, popijając szklanką płynu.Dawki stosowane u dzieci są różne w zależności od wieku. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Persantin: Ból i zawroty głowy.Wysypki skórne.Nudności, wymioty, biegunka.Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Persantin zastosowania: Duże dawki mogą wywołać zaczerwienienie twarzy, obniżenie ciśnienia tętniczego. Należy wówczas powoli zmieniać pozycję ciała z leżącej na siedzącą lub stojącą.

Poinformuj lekarza gdy: O zauważonych niepożądanych objawach.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Leki przeciwnadciśnieniowe.

Pamiętaj o: Leku nie należy używać w razie ostrego napadu dusznicy bolesnej.

Składniki Persantin: Persantin (Boehringer Ingelheim International GmbH) drażetki 75mg, 50 draż.

Nie używaj Persantin gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Persantin w słowniku Efekty uboczne P .