Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Plimycol efekty
plimycol efekty co to jest
Skutki CLOTRIMAZOLUM płyn, krem, tabletki dopochwowe. Efekty uboczne Plimycol definicja. Jak działa.

Jak działa Plimycol lek

Jak działa Plimycol: Jest to antybiotyk przeciwgrzybiczy. Działa na grzyby poprzez niszczenie ich błony komórkowej.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Plimycol: CLOTRIMAZOLUM

Plimycol jest w formie: płyn, krem, tabletki dopochwowe

Działanie Plimycol zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń grzybiczych jamy ustnej, gardła, nosa, pochwy i warg sromowych oraz przewodu pokarmowego.Stosuje się go również w usuwaniu łupieżu pstrego oraz w leczeniu zakażenia skóry, wywołanego drożdżakami.W leczeniu grzybiczego zapalenia brzegów powiek, spojówki, rogówki i gruczołu łzowego.

Jak podawać Plimycol: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek stosowany jest w różnej postaci i z różną częstotliwością w zależności od miejsca zakażenia grzybiczego.Tabletki dopochwowe stosuje się raz dziennie (wieczorem), przez 6 dni. Stosowanie leku należy zakończyć przed krwawieniem miesięcznym.Lek w postaci kremu lub płynu stosujemy 2-3 razy dziennie nanosząc cienką warstwę preparatu w okolice zmnienione chorobowo.Przyjmuj lek dokładnie według wskazówek lekarza odnośnie dawki jak i czasu stosowania preparatu.Pamiętaj! Jeżeli zapomisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Plimycol: Nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka.Wysypka skórna, rumień na skórze (rzadko).Podrażnienie, pieczenie lub świąd w miejscu stosowania leku.Skontaktuj się z lekarzem, gdy powyższe dolegliwości niepożądane --- mimo prawidłowego przyjmowania leku nie ustąpią.Gdy zauważysz podrażnienie, dyskomfort czy suchość w pochwie, zgłoś to lekarzowi.

Efekty Plimycol zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.Poinformuj lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania), a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeżeli dolegliwości nie ustępują po kilku dniach stosowania leku, lub wręcz nasilają się, poinformuj o tym fakcie lekarza.Jeżeli stosujesz lek z powodu infekcji narządu rodnego, lek powinien zażywać również twój partner seksualny.Grzybica jest chorobą zakaźną przenoszoną przez kontakt osobisty, bieliznę i ręczniki. Używaj oddzielnych ręczników, pierz w gorącej wodzie bieliznę i pościel. Myj i dezynfekuj wannę oraz inne naczynia, w których się kąpiesz lub myjesz. Dbaj o higienę osobistą.W czasie leczenia postacią dopochwową należy unikać kontaktów seksualnych.

Składniki Plimycol: Plimycol (Pliva Kraków Zakłady Farmaceutyczne S.A.) płyn 10mg/ml, 1 butelka 20ml

Nie używaj Plimycol gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Plimycol w słowniku Efekty uboczne P .