plimycol efekty co to jest
Skutki CLOTRIMAZOLUM płyn, krem, tabletki dopochwowe. Efekty uboczne Plimycol definicja. Jak działa.

Jak działa Plimycol lek

Jak działa Plimycol: Jest to antybiotyk przeciwgrzybiczy. Działa na grzyby poprzez niszczenie ich błony komórkowej.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Plimycol: CLOTRIMAZOLUM

Plimycol jest w formie: płyn, krem, tabletki dopochwowe

Działanie Plimycol zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń grzybiczych jamy ustnej, gardła, nosa, pochwy i warg sromowych oraz przewodu pokarmowego.Stosuje się go również w usuwaniu łupieżu pstrego oraz w leczeniu zakażenia skóry, wywołanego drożdżakami.W leczeniu grzybiczego zapalenia brzegów powiek, spojówki, rogówki i gruczołu łzowego.

Jak podawać Plimycol: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek stosowany jest w różnej postaci i z różną częstotliwością w zależności od miejsca zakażenia grzybiczego.Tabletki dopochwowe stosuje się raz dziennie (wieczorem), przez 6 dni. Stosowanie leku należy zakończyć przed krwawieniem miesięcznym.Lek w postaci kremu lub płynu stosujemy 2-3 razy dziennie nanosząc cienką warstwę preparatu w okolice zmnienione chorobowo.Przyjmuj lek dokładnie według wskazówek lekarza odnośnie dawki jak i czasu stosowania preparatu.Pamiętaj! Jeżeli zapomisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Plimycol: Nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka.Wysypka skórna, rumień na skórze (rzadko).Podrażnienie, pieczenie lub świąd w miejscu stosowania leku.Skontaktuj się z lekarzem, gdy powyższe dolegliwości niepożądane --- mimo prawidłowego przyjmowania leku nie ustąpią.Gdy zauważysz podrażnienie, dyskomfort czy suchość w pochwie, zgłoś to lekarzowi.

Efekty Plimycol zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.Poinformuj lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania), a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeżeli dolegliwości nie ustępują po kilku dniach stosowania leku, lub wręcz nasilają się, poinformuj o tym fakcie lekarza.Jeżeli stosujesz lek z powodu infekcji narządu rodnego, lek powinien zażywać również twój partner seksualny.Grzybica jest chorobą zakaźną przenoszoną przez kontakt osobisty, bieliznę i ręczniki. Używaj oddzielnych ręczników, pierz w gorącej wodzie bieliznę i pościel. Myj i dezynfekuj wannę oraz inne naczynia, w których się kąpiesz lub myjesz. Dbaj o higienę osobistą.W czasie leczenia postacią dopochwową należy unikać kontaktów seksualnych.

Składniki Plimycol: Plimycol (Pliva Kraków Zakłady Farmaceutyczne S.A.) płyn 10mg/ml, 1 butelka 20ml

Nie używaj Plimycol gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Plimycol w słowniku Efekty uboczne P .